Drużynowy Puchar Świata

18.04.1998 w paryskiej hali „Bercy” rozegrano Drużynowy Puchar Świata w kyokushin karate. Impreza ta był zupełnie nowym wydarzeniem w historii kyokushin karate. Udział w imprezie wzięło 60 najlepszych karateka reprezentujących Europę (3 drużyny) Japonię (2 drużyny), Rosję, Amerykę Północną i Południową, Afrykę, Bliski Wschód, Południowy Pacyfik i Azję. W sumie 12 drużyn po pięciu zawodników. Transmisję z wydarzenia mogliśmy zobaczyć w Eurosporcie. W skład drużyny Europy A wszedł Marek Kosowski w kategorii -90kg...

W skład drużyn reprezentujących Europę weszło 6 zawodników z naszego kraju: Marek Kosowski -90kg wraz z Piotrem Sawickim -70kg  walczyli w drużynie Europy A. Leszek Zgrzebniak -70kg i Rafał Czerniakowski +90kg w drużynie Europa B. Paweł Mańdok -90kg i Aleksander Bielecki +90kg w drużynie Europa C.

Drużyna Europy A pokonała Rosję i o wejście do finału zmierzyła się z Japonią A. Drużyna Europy B odpadła mimo wygranych walk przez Polaków. Drużyna Europy C przegrała choć Paweł Mańdok wygrał pojedynek. 

Walki pomiędzy Drużyną Europy A i Japonią A były bardzo dramatyczne. Sawicki przez ippon pokonał Japończyka Sayako Itoh. Francuzki zawodnik Laurent Philouze w kategorii 80kg przegrał z przeciwnikiem. Kolejny pojedynek rozgrywał Marek Kosowski. Pierwsza runda nie dała rozstrzygnięcia. W drugiej sędziowie orzekli remis. Kolejne walki Aleksandr Lapko (Ukraina) i Sigi Elson (Holandia) przegrali.

W finale mogliśmy zobaczyć drużyny Japonii A i Ameryki w skład, której wchodzili głównie Brazylijczycy. To było niesamowite widowisko i ciekawe walki. Ostatecznie zwyciężyła Japonia przed Ameryką, Europą i Australią z Oceanią.