Obóz Letni Belusskie Slatiny 1999

Po raz III w dniach 01-13.08.1999 w Słowackich Belusskich Slatinach zorganizowaliśmy Obóz Letni (152 uczestników). Obóz prowadzili: Artur Wilento 2dan, Daniel Gorczyca 2dan, Dariusz Jasiakiewicz 2dan, Dariusz Łukiewski 1dan oraz Sławomir Kłosiński 1kyu i Tomasz Górzyński 2 kyu. Naszym gościem pełniącym rolę głównego instruktora był Bogusław Jeremicz 3 dan.

W magazynie Budo Karate znalazł się szeroki opis tego obozu, który znajdziecie poniżej:

W trakcie obozu dużą uwagę podczas treningów zwracano na kształcenie techniki w kihon-geiko i ido-geiko. Wszystko to miało przełożenie na treningi kata. Dodatkowo jako urozmaicenie, ale i uzupełnienie techniki karate ćwiczono bo-kata. Elementy kumite ćwiczyliśmy głównie w sali gimnastycznej w pobliskiej Belussi.

Tradycyjnie wyruszyliśmy w góry tylko sobie znanymi szlakami górskimi. Tym razem zwiedziliśmy historyczne Bojnice i jego fantastyczny jak z bajki zamek oraz zoo. Podczas wycieczki mieliśmy niebywałą okazję obserwować zaćmienie słońca, które na wszystkich wywarło niezapomniane wrażenie. Zwiedziliśmy również Słowackie Betlejem w Rajeckiej Leśnej. Tradycyjnie korzystaliśmy z basenów: w Teplicach – basen termalny i pobliskim miasteczku Puchov.

Trening mocno-nocny był zaskoczeniem nawet dla prowadzących instruktorów. Upalny dzień zakończył się burzą i ulewą. Trening odbył się w scenerii oddalającej się nawałnicy z błyskawicami, co dodatkowo podnosiło jego wymiar.

Na zakończenie przeprowadzony został egzamin na stopnie szkoleniowe kyu przez sensei Jeremicza oraz Sayonara, na której ogłoszono wyniki.