Mistrzostwa Polski Północnej w Nowej Karczmie

W dniu 15 maja 2021 w Nowej Karczmie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. Organizatorem turnieju był Kościerski Klub Kyokushin Karate kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 3dan. W zawodach wzięło udział 106 zawodników z 12 klubów. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kata z podziałem na kategorie wiekowe oraz kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Nadmienić trzeba, że impreza ta z powodu sytuacji w kraju spowodowanej przez pandemię była dwukrotnie przekładana. Niemniej odbyła się z dużym powodzeniem. Zawodnicy mimo różnych sytuacji w swoich klubach przygotowali się sumiennie do turnieju. W imprezie wzięła również nasza 9 osobowa reprezentacja Torunia. W podsumowaniu drużynowym w kumite zajęliśmy II miejsce. Wyniki indywidualne zawodników

W konkurencji kata wystąpiły dwie nasze zawodniczki w kategorii U-16. Oliwia Niejadlik dotarła do drugiej rundy konkursowej natomiast Zuzanna Binkowska zajęła IV miejsce.

W kumite wystartowali wszyscy zawodnicy. Jedynie Adamowi Szymeczko nie udało się przejść przez eliminacje. Natomiast pozostali zajęli następujące miejsca:

Jan Kalinowski – II miejsce U-10 -37kg,
Oliwia Rezmer – I miejsce U-12 +45kg,
Adam Kuskowski – II miejsce U-14 -45kg,
Zuzanna Binkowska – I miejsce U-16 -55kg,
Oliwia Niejadlik – II miejsce U-16 -55kg,
Wiktoria Leśniewska – II miejsce U-18 +55kg,
Maciej Tilmanowski – II miejsce U-18 open,
Grzegorz Płomiński – II miejsce U-21 open.

Gratulacje dla wszystkich!!! Zawodnikom sekundował Piotr Binkowski. W zawodach rolę sędziego pełnili Artur Wilento i Adam Witkowski.

zdjęcia: A.Wilento, B.Materek, P.Binkowski