Mistrzostwa Polski Zachodniej

W dniu 14.03.1998 w Gubinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej Kyokushin Karate. W turnieju wzięli udział zawodnicy z 21 klubów makroregionu. Toruń reprezentowało 9 zawodników. Dla naszych klubowiczów zawody okazały się sukcesem. Aż sześciu zawodników stanęło na podium otrzymując medale Mistrzostw a nasza drużyna po raz czwarty obroniła tytuł najlepszej przed Gubinem i Gdańskiem. Wyniki naszej reprezentacji…

W konkurencji kata kobiet Edyta Wajs zwyciężyła zajmując I msc. a w kata mężczyzn Dariusz Łukiewski III msc.

W kumite kobiet ponownie Edyta Wajs zwyciężyła w kategorii -60kg. Natomiast wśród mężczyzn w kategorii -65 kg: Michał Ozimkiewicz II msc., Sławomir Kłosiński III msc.
W kategoii -70 kg Piotr Binkowski II msc. a w kategorii -80 kg: Tomasz Wrzesień I msc.

Drużynowo: Toruń po raz czwarty Mistrzem Polski Zachodniej.

Edyta Wajs za zajęcie dwóch najlepszych miejsc medalowych w różnych konkurencjach otrzymała puchar dla najwszechstronniejszego zawodnika turnieju.