Mistrzostwa Polski Zachodniej

W dniu 14.03.1998 w Gubinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej Kyokushin Karate. W turnieju wzięli udział zawodnicy z 15 klubów makroregionu. Toruń reprezentowało 9 zawodników. Dla naszych klubowiczów zawody okazały się dużym sukcesem. Aż sześciu zawodników stanęło na podium otrzymując medale Mistrzostw a nasza drużyna po raz czwarty obroniła tytuł najlepszej przed Gubinem i Gdańskiem. Rezultaty naszej reprezentacji…

W konkurencji kata wystartowało dwóch zawodników z Torunia. W kata kobiet Edyta Wajs w dwóch turach wygrała rywalizację ostatecznie zajmując I msc. Dariusz Łukiewski może mówić o pechu. Po pierwszej rundzie zajmował drugie miejsce. W finale był trzeci. To ostatecznie dało jemu III lokatę.

W kumite walczyło 9 zawodników z naszego klubu. Walki w każdej kategorii były bardzo wymagające. Rozegrano 2 kategorie wagowe kobiet. Edyta Wajs ponownie stanęła na macie tym razem mierząc swoje siły w kumite do 62kg. Wygrała dwie walki i zajęła I miejsce.

W kategorii -65kg mężczyzn walczyli: Michał Ozimkiewicz i Sławomir Kłosiński. Michał po dwóch świetnie wygranych walkach zmierzył się w finale z Karolem Buksztynowiczem z Gorzowa Wlkp. Po zaciętym pojedynku sędziowie wskazali na wygraną przeciwnika. Michał Ozimkiewicz zajął II miejsce. Sławek do rundy półfinałowej dotarł bez przeszkód wygrywając dwie walki. O wejście do finału zmierzył się z tym samym zawodnikiem z Gorzowa Wlkp. Ostatecznie Sławomir Kłosiński zajął III miejsce.

W kategorii -70kg walczyli: Michał Zubik i Piotr Binkowski. Michał wygrał walkę repasażową, natomiast kolejny pojedynek z zawodnikiem z Legnicy przegrał. Jak później się okazało Piotr Kłaczek z Legnicy w finale zmierzył się z naszym zawodnikiem Piotrem Binkowskim, który w drodze do finału pokonał dwóch przeciwników. W finale lepszy okazał się przeciwnik. Piotr Binkowski zajął II miejsce.

W kategorii -75kg walczyli: Dariusz Łukiewski i Andrzej Poczwardowski. Pierwsze pojedynki eliminacyjne wygrali. W kolejnej rundzie ulegli przeciwnikom.

W kategorii -80kg walczył Tomasz Wrzesień. To był dobry dzień dla naszego zawodnika. Wygrał wszystkie pojedynki pokonując w finale zawodnika ze Świnoujścia Dariusza Gąsiorowskiego. Tomasz Wrzesień zajął I miejsce.

W kategorii +80kg walczył Robert Żak. Niestety przegrał swoją walkę eliminacyjną.

W podsumowaniu drużynowym – Klub z Torunia po raz czwarty został Mistrzem Polski Zachodniej.

Edyta Wajs za zajęcie pierwszych miejsc medalowych w dwóch różnych konkurencjach otrzymała puchar dla najwszechstronniejszego zawodnika turnieju.

W turnieju sędziował Artur Wilento a rolę opiekuna drużyny pełnił Krzysztof Torkowski.