Obóz w Krakowie

W dniach 19-24.07.1998 w Krakowie odbyło się Zgrupowanie szkoleniowo kwalifikacyjne w formie obozu. Szkolenie odbyło się na obiektach krakowskiego AWF. W obozie uczestniczyło 3 członków naszego klubu Artur Wilento, Dariusz Łukiewski i Marek Kosowski. Obóz prowadził głównie shihan Makoto Nakamura 6 dan. Podczas obozu naszych dwóch instruktorów zdało egzamin na czarne pasy!!!

W obozie uczestniczyli ćwiczący w polskich klubach kyokushin karate a także kilka osób z zagranicy. Na zaproszenie shihan Andrzeja Drewniaka do Polski przyjechał shihan Makato Nakamura 6 dan – dwukrotny Mistrza Świata Kyokushin Karate z 1997 i 1984 roku oraz jego siedmioosobowa ekipa instruktorów. Praktycznie cały obóz poprowadził Nakamura w sposób bardzo dynamiczny i żywiołowy. Instruktorzy byli bardzo zaangażowani w prowadzenie treningów z grupami. Podczas kilku treningów shihan Nakamura urządzał sparingi, w których uczestniczyli jego instruktorzy i nasi ćwiczący. Ku jego zaskoczeniu Polacy bez żadnych kompleksów stawali do walki i nie ustępowali przeciwnikom.

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan – czarne pasy. W egzaminie uczestniczyło między innymi dwóch naszych instruktorów. Egzamin był wymagający pod każdym względem. Niektóre zadania zaskoczyły podchodzących do egzaminu, ale większość podołała wyzwaniom. Artur Wilento zdał na 2 dan, a Dariusz Łukiewski na 1 dan – gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin karate!!!