Obóz Letni Belusske Slatiny 2000

28.07-21.08.2000 IV Obóz Letni TKKK Belusske Slatiny – Słowacja. Obóz odbył się w dwóch turnusach: I dla młodzieży II dla dzieci. W obozie wzięła udział rekordowa ilość uczestników – 162 osób. Instruktorem głównym był sensei Bogusław Jeremicz 3 dan, pozostali instruktorzy to: Artur Wilento 2 dan, Dariusz Jasiakiewicz 2 dan, Daniel Gorczyca 2 dan, Sławomir Kłosiński 1 dan, Piotr Binkowski 1 dan, Tomasz Wrzesień 1 kyu, Tomasz Górzyński 2 kyu. Podczas turnusu I trenował z nami Sławomir Urbańczyk 1 dan z Niemiec…

Dużo uwagi poświęciliśmy na doskonalenie kihon-geiko oraz kumite i kata korzystając z licznych uwag sensei Jeremicza, który przekazywał wiedzę zdobytą podczas półrocznego pobytu w Japonii. Był to dla wszystkich ogromny zastrzyk wiedzy. Nowe spojrzenie na łączenie elementów kihon z walką oraz sam sposób podejścia i prowadzenia walki dał nam motywację do dalszej pracy nad sobą.

Tego lata odważyliśmy się na wyprawę w góry na najwyższy szczyt Strażowskich Virchów – Strażov 1213 mnpm, który zdobyliśmy w piekielnym upale ale widok na samym szczycie wynagrodził nam wszystkie trudy związane z drogą. Bliżej poznawaliśmy zabytki Trenczyna – zamek i stare miasto. W tym roku średnia temperatura wynosiła 30o C !!! Bez basenów wyschli byśmy na wiór. Dla chętnych wieczorem była sauna. Nie zabrakło disco and boogie i ogniska.

Na zakończenie odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu i Sayonara. Egzamin na stopnie kyu zaliczyło 89 osób.