VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate

W sobotę 6 listopada w Turku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate. To już siedem lat, ale po raz pierwszy pod szyldem kyokushin-kan. Impreza ta również podsumowała 25 lat kyokushin w Turku.

W zawodach walczyli zawodnicy startujący w konkurencji kumite juniorów i seniorów. Praktycznie wszystkie kategorie zostały rozegrane według systemu repasażowego. Dało to możliwość każdemu zawodnikowi walczyć minimum dwa razy. Czwórka zawodników z Torunia stanęła na podium turnieju…

W zawodach wzięła udział ośmioosobowa ekipa z naszego klubu składająca się z drużyny juniorów i seniorów. W drużynie juniorów startowało trzech zawodników:
Marcin Czajkowski walczył w kategorii juniorów młodszych do 60kg – przebojowo kończył swoje pojedynki wygrywając przed czasem wykonując celnie koronną technikę mawashi-geri-jodan i zajął I miejsce. W kategorii +60kg walczył Adrian Szwaracki, który przegrał zacięty pojedynek o 3 miejsce, natomiast Maciej Dybowski przegrał walkę eliminacyjną.
W drużynie seniorów wystąpiło pięciu zawodników:
W kategorii – 70kg: Sławomir Kłosiński nie dał szans swoim rywalom nokautując ich w krótkim czasie walki. W finałowym starciu zmierzył się z obecnym vice-mistrzem Polski Przemysławem Świstem z Inowrocławia. Walka zapowiadała się niezwykle interesująco. Od pierwszych sekund Świst z niezwykłą zaciętością ruszył na Kłosińskiego, lecz w połowie rundy znakomity unik i kombinacja mawashi-geri-chudan + gyaku-tsuki odbierająca oddech przeciwnikowi zakończyła walkę przed czasem. Sławomir Kłosiński otrzymał tytuł mistrzowski. Adam Witkowski nasz drugi reprezentant tej kategorii po dwóch zwycięskich pojedynkach z powodu kontuzji nie przystąpił do walki o miejsce III.
W kategorii – 80kg: walczył Andrzej Poczwardowski, który przełamał swoją złą passę trzymającą go od kilku lat. Tym razem wygrał swoje walki bezapelacyjnie w finałowej rozgrywce pokonując reprezentanta gospodarzy przez ippon – zajmując I miejsce a jego pojedynki nagradzane były gromkimi brawami. Rafał Brzóskiewicz walczący w tej kategorii po dwóch zwycięskich pojedynkach przegrał walkę o trzecią lokatę.
W kategorii najcięższej +90kg Adam Derdzikowski stoczył niezwykle trudne walki. Wszystkie kończyły się po dodatkowej rundzie w rezultacie zajął II miejsce.

W podsumowaniu drużynowym wśród juniorów najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy z Gdańska przed Turkiem i Inowrocławiem, natomiast wśród seniorów najlepsi okazali się zawodnicy z Torunia przed Poznaniem i Bydgoszczą.

Cały turniej podczas spotkania kierowników i instruktorów oddziałów został oceniony pod kątem poziomu i jakości szkolenia w klubach i sekcjach kyokushin-kan. Kilku zawodników uzyskało wiele cennych wskazówek do dalszej pracy nad swoim karate. Omówione zostały również sprawy organizacyjne i plany szkoleń oraz imprez sportowych do końca roku szkoleniowego.

Wyniki zawodników z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin:
Marcin Czajkowski – I miejsce kumite juniorów -60kg
Sławomir Kłosiński – I miejsce kumite seniorów -70kg
Andrzej Poczwardowski – I miejsce kumite seniorów -80kg
Adam Derdzikowski – II miejsce kumite seniorów +90kg