VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate

W sobotę 6 listopada w Turku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate. To już siedem lat, ale po raz pierwszy pod szyldem kyokushin-kan. Impreza ta również podsumowała 25 lat kyokushin w Turku.

Tym razem te mistrzostwa uświetnili zawodnicy startujący w konkurencji kumite juniorów i seniorów. Praktycznie wszystkie kategorie zostały rozegrane według systemu repasażowego. Dało to możliwość każdemu zawodnikowi walczyć minimum dwa razy.

Konkurencja juniorów podzielona została na kategorie wagowe i wiekowe. Wszyscy walczyli w pełnym zabezpieczeniu w ochraniacze. Większość z juniorów prezentowała dobre przygotowanie techniczne i dużą wolę walki. Spora część pojedynków kończyła się przez uzyskanie wazari bądź ippon.

Największe jednak emocje wzbudziły zwłaszcza wśród publiczności walki seniorów. Tu również wielu z nich prezentowało wysoki poziom przygotowania. Doceniała to publiczność nagradzając walczących gromkimi brawami. Oprócz doświadczonych i utytułowanych zawodników na macie pojawili się zupełnie nowi, którzy próbowali nie ustępować pola najbardziej doświadczonym. Najciekawsze walki można było obejrzeć podczas rundy półfinałowej i finałowej w których zmierzyli się najlepsi z każdej kategorii. W tej konkurencji również wiele walk zakończonych zostało przez zdobycie wazari bądź ippon. Bardzo mała ilość przewinień podczas wszystkich walk świadczyła również o dobrym przygotowaniu technicznym wszystkich zawodników.

W podsumowaniu drużynowym wśród juniorów najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy z Gdańska przed Turkiem i Inowrocławiem, natomiast wśród seniorów najlepsi okazali się zawodnicy z Torunia przed Poznaniem i Bydgoszczą.

Cały turniej podczas spotkania kierowników i instruktorów oddziałów został oceniony pod kątem poziomu i jakości szkolenia w klubach i sekcjach kyokushin-kan. Kilku zawodników uzyskało wiele cennych wskazówek do dalszej pracy nad swoim karate. Omówione zostały również sprawy organizacyjne i plany szkoleń oraz imprez sportowych do końca roku szkoleniowego.

Wyniki zawodników z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin:
Marcin Czajkowski – I miejsce kumite juniorów -60kg
Sławomir Kłosiński – I miejsce kumite seniorów -70kg
Andrzej Poczwardowski – I miejsce kumite seniorów -80kg
Adam Derdzikowski – II miejsce kumite seniorów +90kg