Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2020 roku

Rok 2020 był dla klubu czasem szczególnym. Sytuacja pandemiczna związana z covid-19 i wprowadzenie przez rząd i samorządy lokalne ograniczeń spowodowały również utrudnienia w pracy klubu. Wpłynęło to również na zmniejszenie ilości ćwiczących. Niemniej w dalszym ciągu klub pracuje dzięki zaangażowaniu instruktorów i członków klubu…

By ułatwić członkom naszego klubu utrzymanie rytmu treningowego instruktorzy nagrali serię filmów z treningami online, które zostały opublikowane na naszym kanale YouTube oraz stronie internetowej. Filmy zostały podzielone na dwie kategorie: treningi online juniorów oraz treningi online dla dorosłych i młodzieży.

Nasz klub zorganizował szkolenia dla juniorów Zimową Szkołę Karate w Ciechocinku i Letnią Szkołę Karate w Tucholi oraz Wakacje z Karate w Borach Tucholskich w Człuchowie.
Podczas Obozu Letniego PFKK w Tucholi dwóch instruktorów Piotr Binkowski i Tomasz Wrzesień zdali egzamin na kolejny stopień mistrzowski 3 dan.

Członkowie klubu w 2020 roku wzięli udział w 6 szkoleniach (w tym min. seminarium kumite i seminarium instruktorskim) oraz 3 turniejach karate. Zawodnicy zdobyli łącznie 9 wyróżnień.
Nasi instruktorzy nagrali filmiki szkoleniowe dzięki, którym można ćwiczyć samodzielnie poza regularnymi treningami.

W poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu i Fundacji MŁODZI-MŁODYM (1% podatku) oraz osób prywatnych. W tym roku nasz klub wziął udział w Programie „Klub 2020” Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2020 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.