Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku

W ferie szkolne w dniach 26-29.01.2020 odbyła się Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku. Co prawda tego roku zima raczej przypominała późną jesień, ale to nam nie przeszkodziło dobrze bawić się i trenować. Przez cały obóz towarzyszyło nam hasło – wyjazd bez elektroniki – dlatego uczestnicy nie mieli ze sobą telefonów komórkowych i innych urządzeń tego typu. Początek był trudny – zwłaszcza dla niektórych opiekunów –  ale potem okazało się, że dzięki temu łatwiej można nawiązywać kontakty z rówieśnikami czy ze sobą rozmawiać… W wyjeździe uczestniczyli ćwiczący w wieku 7-12 lat z sekcji juniorskich klubów z Torunia i Bydgoszczy. Dla kilkorga uczestników był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców…

Najważniejsze oczywiście były treningi karate, podczas których instruktorzy głównie skupili się na technikach kopnięć i możliwościach wykorzystania ich w walce. Swego rodzaju podsumowaniem na koniec szkoły, była okazja pojedynku z sensei Mariuszem i Adamem w dziesięciu kumite. Walczący zaskoczyli instruktorów swoim zaangażowaniem i pomysłami na walkę.
Treningi odbywały się dwa razy dziennie w sali gimnastycznej zlokalizowanej w miejscu pobytu, czyli w Sanatorium Dziecięcym im. dr. Markiewicza w Ciechocinku. Nie zabrakło również codziennych kąpieli w basenie solankowym i zajęć z origami. Podczas spacerów, w tym jednym późnym wieczorem, poznawaliśmy uroki miasta – choćby parki miejskie i najdłuższe w Europie tężnie o drewnianej konstrukcji, których łączna długość wynosi 1741,5 m. Bardzo ciekawa okazała się także wycieczka do Muzeum Warzelni Soli i Dworku Prezydenta RP, gdzie przy okazji usłyszeliśmy informacje o historii miasta i naszego kraju. Jedno przedpołudnie umilił nam seans filmowy w Kinie Zdrój.

Zimową Szkołę Karate prowadzili shihan Artur Wilento oraz sensei Mariusz Rudziński, Adam Witkowski i Edyta Wilento, a zajęcia z origami Hajime Watanabe.

Wyjazd częściowo został sfinansowany z pozyskanych funduszy z 1% podatku za rok 2018 – serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenie na rok – OSU!!!

Zdjęcia własne