Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku

W ferie szkolne w dniach 26-29.01.2020 odbyła się Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku. Co prawda tego roku zima raczej przypominała późną jesień ale to nam nie przeszkodziło dobrze bawić się i trenować. Przez cały obóz towarzyszyło nam hasło – wyjazd bez elektroniki – dlatego uczestnicy nie mieli z sobą telefonów komórkowych i innych urządzeń tego typu. Początek był trudny – zwłaszcza dla niektórych opiekunów ale potem okazało się, że łatwiej można nawiązywać kontakty z rówieśnikami i między sobą rozmawiać. W wyjeździe uczestniczyli ćwiczący w wieku 7-12lat  z sekcji juniorskich z klubów Torunia i Bydgoszczy. Dla kilkorga uczestników był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców…

Najważniejsze w wyjeździe były treningi karate podczas, których instruktorzy głównie skupili się na technikach kopnięć i możliwościami ich wykorzystania w walce. Podsumowaniem na koniec szkoły była okazja pojedynku z sensei Mariuszem i Adamem w 10 kumite. Walczący zaskoczyli instruktorów swoim zaangażowaniem i pomysłami na walkę.
Treningi odbywały się dwa razy dziennie w sali gimnastycznej na miejscu pobytu w Sanatorium Dziecięcym im. dr Markiewicza w Ciechocinku. Nie zabrakło również codziennych kąpieli w basenie solankowym i zajęć z origami. Podczas spacerów, w tym jednym późną wieczorowa porą, poznawaliśmy uroki miasta choćby parki miejskie i najdłuższe w Europie tężnie o drewnianej konstrukcji o łącznej długości 1741,5 m. Bardzo ciekawa okazała się wycieczka do Muzeum Warzelni Soli i Dworku Prezydenta RP gdzie przy okazji usłyszeliśmy o historii miasta i naszego kraju. Jedno przedpołudnie umilił nam seans filmowy w Kinie Zdrój.

Zimową Szkołę Karate prowadzili shihan Artur Wilento oraz sensei Mariusz Rudziński, Adam Witkowski i Edyta Wilento a zajęcia z origami Hajime Watanabe.

Wyjazd częściowo został sfinansowany z pozyskanych funduszy z 1% podatku za rok 2018 – serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenie na rok – OSU!!!

Zdjęcia własne