Zimowy egzamin na stopnie szkoleniowe kyu

24 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 23, przy ul. Osikowej 11 odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin przeprowadzono w dwóch turach. W pierwszej do testu na stopnie junior podeszli najmłodsi ćwiczący w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. W drugiej turze starsi klubowicze z TKKK i ćwiczący w innych klubach karate zdawali na stopnie senior…

Egzamin prowadził shihan Artur Wilento 5 dan. Towarzyszyli mu instruktorzy prowadzący zajęcia w sekcjach klubu: Sławomir Kłosiński 4 dan, Piotr Binkowski 2 dan, Tomasz Wrzesień 2 dan, Adam Witkowski 2d an, Edyta Wilento 1 dan oraz instruktorzy z innych klubów: Dariusz Bielski 3 dan, Mariusz Rudziński 3 dan oraz osoby ćwiczące w toruńskim klubie.
W każdej turze przystępujący do egzaminu musieli zaprezentować podstawowe techniki karate w kihon i ido-geiko. Egzaminy różniły się między sobą zakresem technik, tempem ćwiczeń i ilością walk.
Zdający na niebieskie pasy i wyżej dodatkowo prezentowali kata odpowiednie do swego stopnia. Tym razem także wszyscy zdający przeszli test kumite. Zdający na pomarańczowe pasy walczyli na zasadzie zapasów i walki na otwarte dłonie. Zdający na wyższe stopnie walczyli na zasadach kyokushin kumite. Zdający na brązowe pasy przeszli test walki na zasadach K-1.

W egzaminie na stopnie junior wzięli udział ćwiczący w sekcjach klubu w Toruniu, w dojo w SP-23, SP-3 i w Brąchnowie. Bardzo dobrze wypadała część techniczna. Również zaangażowanie, zwłaszcza najmłodszych, było wysokie. Nieco słabiej wypadł test kata, kilka osób będzie musiało powtórzyć tę część egzaminu w najbliższym czasie. Walki natomiast stały na dobrym poziomie. Spośród zadających wyróżnione zostały dwie zawodniczki, które zdały od razu na dwa stopnie: Zuzanna Pleszko na 9/1 kyu i Antonina Dobrzyńska na 9/2 kyu – GRATULACJE!

Jeżeli chodzi o zdających w drugiej turze widać było znaczną różnicę w jakości, mocy i podejściu do egzaminu. Każda z części stała na dobrym poziomie. Świetnie wszyscy przygotowani byli do testu kumite, który wypadł najlepiej.

Na najwyższe stopnie uczniowskie brązowe pasy zdali:
2 kyu – Helena Garside, Jakub Zieliński, Maciej Pająk z Torunia, Beata Materek z Bydgoszczy, Artur Mazanowski z Golubia-Dobrzynia.
1 kyu – Zuzanna Chalecka i Bartosz Korcala z Torunia, Stella Gołębiewska ze Świnoujścia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin karate.

Zdjęcia R.Rumiński

Egzamin na stopnie junior

Egzamin na stopnie senior