Letnia Szkoła Karate

Wakacje 2020 roku w naszym klubie rozpoczęliśmy od V Letniej Szkoły Karate w Tucholi w dniach 28.06-02.07. Mimo trudności wynikających z sytuacji panującej na całym świecie udało nam się zorganizować tegoroczną szkołę. W obozie wzięli udział najmłodsi ćwiczący w wieku 7-11 lat z klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Świecia, Polkowic i Torunia. Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomita postawą i bardzo dobrze ćwiczyli, bawili się i uczyli podczas pobytu w hotelu ZAZ w Tucholi…

Tegoroczna już piąta z kolei Letnia Szkoła Karate zapadnie na długo w pamięci głównie z sytuacji poprzedzającej całe wydarzenie. Niemniej cały pobyt i program przygotowany dla najmłodszych spowodował, że uczestnicy bardzo dobrze czuli się podczas obozu.
Zajęcia treningowe i opiekę nad uczestnikami sprawowali Artur Wilento 5dan, Michał Okoński 4dan, Tomasz Bajus 3dan, Piotr Binkowski 2dan, Edyta Wilento 1dan i Hajmie Watanabe- nauczyciel origami i języka japońskiego.

Zajęcia odbywały się cztery razy dziennie z przerwami na odpoczynek i posiłki. Całość rozpoczynała się porannym rozruchem a kończyła treningiem kata i pokazami na zakończenie dnia. W programie treningowym karate instruktorzy skupili się na doskonaleniu podstaw kyokushin karate i rozwijaniu ogólnej motoryki. Większość uczestników poznała nowe techniki i nowe formy kata. Treningi w małych grupach dały możliwość instruktorom na szybkie poprawianie niedociągnięć i duże urozmaicanie zajęć.

Oprócz treningów uczestnicy skorzystali w gorące dni z kąpieli w jeziorze Głęboczek i jeziorze Środkowym. Zwiedziliśmy Tucholę „szlakiem średniowiecznego miasta” i Wioskę Górniczą w Pile-Młyn – poszukując ukrytego skarbu.

Nie zabrakło również lekcji origami i kina nocnego a także treningu mocno-nocnego. Na trening o północy wszyscy czekali z niecierpliwością. Przyznać trzeba, że postawa na tych zajęciach była godna podziwu. Z wyjątkiem jednego „śpiocha” wszyscy stawili się o czasie w wyznaczonym miejscu a potem dzielnie ćwiczyli przez godzinę. W tym roku głównym testem było wykonanie 500 technik za jednym razem – co udało się wszystkim zrobić – gratulacje!!

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Trzy osoby zdające egzamin zostały wyróżnione przez komisję egzaminacyjną i zdały na dwa stopnie. Wyróżnione osoby to:
Wiktor Pekowski – 5/1 kyu z Golubia-Dobrzynia,
Jan Kalinowski – 8/2 kyu z Torunia,
Amelia Karkos – 9/2 kyu z Polkowic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki obozowe.Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników ZAZ w Tucholi za stworzoną miłą atmosferę i pomoc w przeprowadzeniu Letniej Szkoły Karate – OSU!

Do zobaczenia na kolejnej Letniej Szkole Karate w przyszłym roku.

zdjęcia – instruktorzy