Obóz Letni PFKK w Tucholi

Na przełomie letnich miesięcy 28.07-02.08.2020 odbył się XVIII Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. W szkoleniu uczestniczyli tym razem zarówno seniorzy jak i juniorzy zrzeszeni w klubach federacji. Mimo pewnych ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną założenia szkoleniowe zostały w pełni zrealizowane. W obozie uczestniczyła również 13 osobowa grupa z naszego klubu…

Tegoroczny Obóz był nietypowy pod każdym względem… Sytuacja epidemiczna sprawiła, że na obóz nie mógł przyjechać zaproszony gość z Japonii kaicho Masahiro Kaneko. W liście przesłanym do uczestników ubolewał nad zaistniałą sytuacją a jednocześnie obiecał jak najprędzej pojawić się na naszym obozie lub innym szkoleniu. Życzył wszystkim uczestnikom udanego obozu i chętnie podpatrywał nas na zdjęciach załączonych w mediach społecznościowych..

Cały obóz poprowadzili dwaj główni instruktorzy a jednocześnie przedstawiciele Kyokushin Kenbukai w Polsce shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan.
Większość zajęć treningowych odbywała się z podziałem na 2 grupy: brązowe i czarne pasy oraz pozostałe stopnie. Organizatorów cieszył fakt, że na obozy przyjeżdża bardzo liczna grupa zaawansowanych ćwiczących. To pozwala na prowadzenie szkolenia na wysokim poziomie i realizowanie zadań wymagających większych umiejętności technicznych.
Myślą przewodnią był KAIZEN – czyli ciągły rozwój zarówno umiejętności związanej ze sztuką walki jaki rozwój własnej osoby. Shihan Jeremicz często nawiązywał do zasad sztuk walki wywodzących się z tradycyjnych szkół okinawskiego karate a nawet chińskich sztuk walki. To pozwoliło lepiej zrozumieć skąd i czym jest karate.
W treningu ćwiczono elementy Iken i Ritsu-zen a co najważniejsze w przełożeniu na walkę i zdrowie ćwiczącego. Podkreślano znaczenie siły całego ciała ZENTAI RYOKU, która bierze się między innymi z pracy środkiem ciężkości TANDEM.
Ruch był głównym wyznacznikiem wszystkich treningów. Ćwiczono kata z uwzględnieniem wcześniej przekazanych uwag co dało efekt zwiększenia dynamiki i jakości wykonania form. Grupa brązowych i czarnych pasów przećwiczyła kata z kijem Oshiro-no-kon z sensei Michałem Okońskim 4dan. Również nie zabrakło treningu combat poprowadzonego przez sensei Janusza Drywę 4dan, który jeszcze bardziej podkreślał praktyczną stronę treningu karate. Elementy BO-NERI omówił i poprowadził Marcin Jeremicz 1dan.

Podczas obozu na zakończenie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu oraz mistrzowskie dan. W egzaminie brali udział również ćwiczący w naszym klubie. Egzamin na obozie jest bardzo wymagający szczególnie dla zdających na stopnie mistrzowskie.
Miło nam zakomunikować, że na stopień mistrzowski san dan – 3dan zdali dwaj instruktorzy naszego Klubu: Piotr Binkowski i Tomasz Wrzesień – serdecznie gratulujemy – OSU!
Na stopnie kyu zdali:
junior – Zuzanna Binkowska 3/1 kyu, Oliwia Niejadlik 3/2kyu,
senior – Sebastian Wrzesień 3kyu, Julia Śmigielska 2kyu.

Również gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości na drodze karate.