Czarne Pasy Mistrzowskie

Podczas Obozu Letniego PFKK w Tucholi (28.07-02.08.2020) w egzaminie na czarne pasy – stopnie mistrzowskie wzięli udział Piotr Binkowski i Tomasz Wrzesień. Obydwaj przeszli wszystkie testy i zdali na stopnie mistrzowskie 3dan. Swoją przygodę z Kyokushin Karate zaczęli pod koniec lat 80-tych XX wieku. Od samego początku ćwiczą a obecnie jako instruktorzy również prowadzą zajęcia w sekcjach karate naszego klubu. Oto kilka słów o nich…


Sandan – 3dan

binkowski-kontaktPiotr Binkowski rozpoczął treningi w klubie w 1987 roku. Od samego początku mocno angażował się w trening i życie klubowe. Swój pierwszy start w zawodach wspomina do dzisiaj – były to Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 21 PZK w Nowej Soli w 1991 roku. Zawody bez większego sukcesu ale z dużą dawką motywacji. Na większy sukces ogólnopolski trzeba było poczekać kilka lat. W roku 1996 zdobył 3 miejsce do 70kg w Pucharze Pomorza w Koszalinie. Udział w zawodach zakończył w 2008 roku zdobywając jeszcze tytuł vice mistrza Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do rozegranych w Łysomicach pod Toruniem. W 1998 roku uzyskał uprawnienia instruktorskie i od tego czasu bez przerwy prowadzi zajęcia treningowe z grupami dzieci i młodzieży w sekcjach klubu.

Wrzesien_kontaktTomasz Wrzesień rozpoczął treningi w klubie w 1988 roku. Również szybko zainteresował się zmaganiami na matach turniejowych. Pierwszy znaczący sukces sportowy to 2 miejsce w Turnieju Kopernikańskim w 1992 roku a dwa lata później również 2 miejsce w I Mistrzostwach Polski Zachodniej w Legnicy w kategorii do 80kg, w której walczył zdobywając tytuły do końca swojej kariery zawodniczej. W 1995 roku ukończył kurs instruktorski i od tego czasu pomaga i prowadzi zajęcia karate w klubie. Swoje starty zawodnicze zakończył w 2002 roku zdobywając II miejsce do 80kg w Mistrzostwach Polski MSWiA w Szczytnie. Dzisiaj chętnie i z dużym zaangażowaniem dzieli się swoją pasją z ćwiczącymi w klubie.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na drodze karate – OSU!