Seminarium Kumite PFKK

W dniach 27.02-01.03.2020 w COS w Wałczu odbyło się Seminarium Kumite PFKK. W szkoleniu wzięli udział instruktorzy i ćwiczący w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate, wśród nich również nasi podopieczni. Szkolenie prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan oraz sensei Adrianna Bieńkowska 3dan…

Szkolenie kumite odbywa się zawsze o podobnej porze roku. Bywało tak, że aura witała nas w Wałczu trzaskającym mrozem a tym razem stanęliśmy u progu wiosny… Nie to jednak było najważniejsze, choć warunki, w których można trenować i regenerować siły są istotne, a tu były na wysokim poziomie.
Zajęcia treningowe rozpoczynały się porannym rozruchem, jeszcze przed śniadaniem. Ćwiczenia ruchowe i wprowadzające do walki, a na koniec kata Sanchin, dawały świeży zastrzyk energii na rozpoczęcie dnia. Treningi przedpołudniowe i popołudniowe prowadzili poszczególni instruktorzy.
Shihan Jeremicz skupił się na stronie mentalnej walki, prawidłowym dystansie i czasie reakcji. Pozostali instruktorzy prowadzili swoje zajęcia w oparciu o te wskazówki.
Trening bokserski poprowadziła sensei Bieńkowska, która metodycznie przeanalizowała sposoby poruszania się i zadawania ciosów prostych, a także obrony przed nimi.
Shihan Wilento skoncentrował się głównie na obronie przed najczęściej stosowanym kopnięciem mawashi-geri i wykonywaniem serii technik w ataku i obronie.
Wieczorami natomiast ćwiczący mogli korzystać z basenu i sauny. Podsumowaniem szkolenia był sparing w sobotni wieczór, gdzie wszyscy mogli sprawdzić i zastosować w praktyce ćwiczone wcześniej zagadnienia.