Kokoro Cup 2020

W dniach 5-6 grudnia 2020 w Warszawie odbyła się 13 edycja Turnieju Kokoro Cup. W sobotę rozegrano Galę kumite, w której wzięli udział zaproszeni zawodnicy. W niedzielę natomiast turniej dla juniorów w kategoriach wiekowych i wagowych. Ze względu na stan epidemiologiczny w Polsce zawody odbyły się bez publiczności i pod reżimem sanitarnym. Całość zmagań z każdego dnia można było śledzić na żywo w internecie. Kokoro Cup zorganizował Bielański Klub Kyokushin Karate kierowany przez Mariusza Mazura 5dan. W turnieju juniorów wzięło udział również naszych trzech zawodników, którzy dobrze pokazali się walcząc na tatami zawodów odnosząc sukcesy…

W roczniku 2006 walczyła Zuzanna Binkowska w kategorii -50kg. Walki dla tych roczników odbywały się w dodatkowych korpusach. To w pewien sposób ograniczało możliwości walki. Rezultat wahał się dość długo. Jednak przeciwniczce zaliczono trafienie na kask. Mimo ciągłego ataku nie zdołała odrobić straty i w eliminacjach.

Oliwia Niejadlik walczyła w roczniku 2005 w kategorii -54kg. Pierwszy pojedynek był bardzo wyczerpujący aż trzy rundy. Jednak w rezultacie sędziowie wskazali na toruniankę. W finale Oliwia zbyt mocna walczyła w obronie co dało przewagę przeciwniczce. Tym samym zdobyła II miejsce.

Maciej Tilmanowski walczył w kategorii -66kg w roczniku 2004. Pojedynek eliminacyjny zakończył przed czasem. W finale walczył z zawodnikiem z Francji. Kontuzja z pierwszej walki dawała mu się we znaki. W walce przyjął zbyt pasywną strategię. W rezultacie zajął II miejsce.

Gratulacje dla zawodników z dobrą postawę podczas turnieju. Zawodnikom sekundował Piotr Binkowski a Artur Wilento pełnił role sędziego w turnieju.

Udział zawodników w Kokoro Cup został sfinansowany częściowo z środków UM w Toruniu.