Turniej w Gdańsku

W dniu 13 grudnia 2020 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Była to kolejna edycja turnieju skierowanego przede wszystkim do osób stawiających pierwsze kroki na matach turniejowych. Organizatorem był Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Bogusława Jeremicza 6dan. Zawody odbyły się w hali Sportowej Judo w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W Mistrzostwach województwa między innymi wzięła udział nasza 6 osobowa drużyna…

Tegoroczne Mistrzostwa ze względu na stan epidemiologiczny w kraju odbyły się bez udziału publiczności pod reżimem sanitarnym. Na matach stawiła się tym razem mniejsza grupa startujących ale i tak przebieg wielu walk był ciekawy i widać było dużą chęć rywalizacji u zawodników. Shihan Jeremicz w otwarciu podkreślił, że w osoby, które wystartowały w turnieju są już zwycięzcami bo mimo trudności ćwiczyły, przygotowywały się i przyjechały aby porównać swoje siły na turnieju.

Naszych zawodników wspierał sensei Piotr Binkowski, który był zadowolony z postawy tego co prezentowali walczący na macie. Nie zawsze udało się wygrać z przeciwnikiem ale zaangażowanie było duże. Pojedynki również obserwował shihan Artur Wilento, który również pochwalił postawę zawodników.

Wyniki torunian:

Jan Kalinowski – 2 miejsce w kategorii 9-10lat -33kg,
Adam Szymeczko – 2 miejsce w kategorii 11-12lat -40kg,
Michał Kaczyński – 3 miejsce w kategorii 11-12laty +40kg,
Oliwia Rezmer – 1 miejsce w kategorii 11-12lat +50kg,
Wiktoria Leśniewska – 1 miejsce w kategorii 15-16lat +60kg,
Grzegorz Płomiński – 1 miejsce w kategorii senior masters.