Kopernikański Turniej Karate Kyokushinkai

W dniu 25 stycznia 1992 nasz klub zorganizował II Kopernikański Turniej Karate Kyokushinkai Juniorów. Turniej rozegrano w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu. Na imprezę został zaproszony sensei Andrzej Drewniak vice-prezes Polskiego Związku Karate. Stroną organizacyjna zajął się sempai Ryszard Urbański dzięki, któremu dla najlepszych przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Naszą drużynę przygotowali instruktorzy sempai Artur Wilento i Dariusz Łukiewski. W turnieju oprócz zawodników z Torunia wzięli udział zawodnicy z Ełku, Malborka, Grudziądza, Szczytna, Bydgoszczy, Chełmna, Włocławka i Inowrocławia. Naszych dwóch zawodników walczyło w finale turnieju…

Walki odbyły się na jednej macie. W skład naszej drużyny weszli: Sławomir Kłosiński, Piotr Binkowski, Janusz Brodacki, Maciej Warot i Tomasz Wrzesień. W przerwie turnieju umiejętności zaprezentowali ćwiczący w naszym klubie w pokazie przygotowanym przez Dariusza Łukiewskiego. Kata mistrzowskie Shushiho prezentował sensei Remigiusz Karpiński. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał torunianin Janusz Brodacki. Tytuł najlepszej drużyny turnieju przyznany został zawodnikom z Ełku. Każda reprezentacja otrzymała również torbę toruńskich pierników 🙂

W turnieju sędziowali: Andrzej Drewniak, Jan Mazurkiewicz, Wojciech Kunicki, Jan Kalamarski, Remigiusz Karpiński, Daniel Gorczyca, Artur Wilento, Dariusz Maniakowski, Dariusz Kunicki, Mariusz Araszewski, Wojciech Piotrowicz.

Wyniki:

-65kg: 1. Tomasz Gajewski – Grudziądz, 2. Piotr Jóźwiak – Ełk, 3. Adam Mikołajewski – Szczytno i Marek Fejfer – Ełk.
-70kg: 1. Andrzej Poczwardowski – Inowrocław, 2. Radosław Kosiorek – Ełk, 3. Jarosław Remus – Bydgoszcz i Jarosław Omelańczuk – Ełk.
-75 kg: 1. Janusz Brodacki Toruń, 2. Mariusz Wolański – Szczytno, 3. Dariusz Steczkowski – Ełk i Krzysztof Jańczak – Włocławek.
+80 kg: 1. Dariusz Ostrzycki – Włocławek, 2. Jerzy Fiercek – Malbork, 3. Dariusz Fijałkowski – Inowrocław i Tomasz Wrzesień – Toruń.