Dwa Turnieje

W niedzielę 28.05 odbyły się dwa turnieje, w których wzięły udział nasze reprezentacje Klubu: III Bydgoski Turniej Karate Kyokushin o „Puchar Łuczniczki” w Bydgoszczy i Turniej z Okazji Dnia Dziecka w Inowrocławiu. Kilka słów o nich i wyniki…

III Bydgoski Turniej Karate Kyokushin o „Puchar Łuczniczki” w Bydgoszczy. W turnieju wystartowało 6 zawodników z naszego Klubu. Walki odbyły się bez możliwości stosowania mawashi-geri gedan. Kumite rozegrano w trzech kategoriach wagowych. Startowali: Rafał Kołodziejczyk, Robert Pecyna, Mirosław Lewandowski, Przemysław Renz, Tomasz Górzyński – niestety przegrali walki eliminacyjne. Jedynie Marek Kosowski wygrał kategorię +80 kg zdobywając I msc.

Turniej z Okazji Dnia Dziecka w Inowrocławiu. W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący karate shotokan i kyokushin. Była to próba porównania tych dwóch stylów w jednym turnieju. Tak naprawdę jedyną platformą do wspólnego startu było kata, chociaż i tu nie było łatwo porównać sposoby wykonania form. Natomiast kumite odbyło się z podziałem na przepisy shotokan i kyokushin.

Wyniki:
kata 13-14lat – Marcin Kosobucki I miejsce,
kata +17 lat – Edyta Wajs I miejsce, Monika Ruczyńska II miejsce,
kumite +70kg – Dariusz Starostin I miejsce.