Obóz Letni w Stegnie

Letnie wakacje 2001 rozpoczęliśmy od obozu letniego w Stegnie w dniach 24.06-01.07. Obóz Letni w Stegnie przygotowany był dla ćwiczących do lat 14. W obozie wzięli udział przedstawiciele ośrodków z: Turku, Poznania, Inowrocławia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Ciechocinka, Chełmna, Gdańska i Torunia – razem 85 uczestników…

Obóz prowadzili instruktorzy: Artur Wilento 2dan, Dariusz Jasiakiewicz 2dan, Sławomir Kłosiński 1dan, Piotr Binkowski 1dan, Tomasz Wrzesień 1 kyu. Zajęcia odbywały się 4 razy dziennie – szczególny nacisk położono na technikę w ido-geiko oraz kata, dodatkowo elementy clicker oraz techniki kijem – bo i kata.

W wolnych chwilach korzystaliśmy z plaży opalając się i kąpiąc a także szukając bursztynów. Zwiedziliśmy skąpany w słońcu Frombork, do którego dopłynęliśmy statkiem przez Zalew Wiślany. We Fromborku dowiedzieliśmy się o historii zamku i działalności w nim Mikołaja Kopernika, byliśmy w planetarium, katedrze i wieży z której widać było granice naszego państwa. Wybraliśmy się na spacer do rezerwatu kormoranów i czapli. Trening mocno nocny przeprowadzony został nad morzem.

Egzamin zakończył zmagania młodych adeptów sztuki karate a Sayonara ukoiła smutki i rozterki z nim związane.