Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK Chełmno 2006

W sobotę 20 maja w Chełmnie zostały rozegrane II Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Do Chełmna przyjechali zawodnicy i przedstawiciele niemal wszystkich klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

Turniej rozegrany został w dwóch konkurencjach – Kata oraz Kumite dla grup wiekowych do 16 roku życia. Od samego początku rywalizacja wśród młodzieży była duża. Prowadzenie eliminacji na dwóch matach przyspieszyło rozegranie wszystkich konkurencji. Zaistniała w ten sposób przerwa dała finalistom możliwość regeneracji sił przed najważniejszą częścią mistrzostw.

O godz 14:00 rozpoczęła się część finałowa. Oryginalna ceremonia otwarcia wprowadziła wszystkich w atmosferę Mistrzostw Polski – prezentacja sztandarów miast uczestników zawodów, oryginalne dźwięki bębnów podkreśliły rangę imprezy. Otwarcia dokonał prezes klubu Zbigniew Paczkowski oraz Burmistrz Miasta Chełmna Mariusz Kędzierski.

W swoim przemówieniu prezes Paczkowski podkreślał, że mimo prowadzonej dziś rywalizacji sportowej nikt z uczestników nie jest przegrany – ”…dziś wszyscy są zwycięzcami…”. Wśród zaproszonych gości byli również poseł Jan Wyrowiński, zastępca Burmistrza Miasta Chełmna Ewa Nowicka oraz przedstawiciele sponsorów. Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na prezentowane pokazy oraz zmagania zawodników. Przerwy między dekoracjami swoimi występami tanecznymi urozmaicił zespół Flesz. Pokaz w wykonaniu najmłodszych ćwiczących w Chełmińskim Klubie Kyokushin Karate szczególnie podobał się rodzicom i przybyłym na zawody rodzinom. Pokaz tamashiwari w wykonaniu sensei Artura Wilento i jego wychowanków pokazał dynamikę i twardość kyokushin karate na poziomie mistrzowskim.

Tego dnia w Chełmnie odbywała się jeszcze jedna szczególna impreza sportowa – IV Kujawsko – Pomorska Olimpiada Specjalna zorganizowana przez Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Chełmnie. Uczestnicy tej olimpiady otrzymali pamiątkowe medale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności i wszystkich uczestników Mistrzostw Polski Juniorów.

Finałowe pokazy kata odbyły się również na dwóch matach natomiast walki finałowe poszczególnych konkurencji kumite na jednej macie. Walki w tej fazie zawodów były szczególnie zacięte we wszystkich kategoriach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy swoje pojedynki traktowali z dużą powagą i zaangażowaniem. Sędziom niektóre pojedynki do samego końca trudno było rozstrzygnąć. W finałowych walkach oprócz zawodników z klubów, które prowadzą długo swoją pracę szkoleniową pojawiło się liczne grono reprezentantów klubów niedawno powstałych. Wyszkolenie tych zawodników i zaangażowanie dobrze świadczy o pracy jaka prowadzona jest w tych dojo. Rokuje to duże nadzieje na przyszłość dla całej Federacji Kyokushin-kan.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe medale, statuetki i dyplomy natomiast pozostali zawodnicy znaczki mistrzostw i dyplomy uczestnictwa.

Organizatorem zawodów z ramienia PFKK był Chełmiński Klub Kyokushin Karate. Sędzią głównym był sensei Jan Bierowiec, który szczególnie nadzorował i weryfikował pracę sędziów. Kierownikiem zawodów był sensei Artur Wilento, który również prowadzi zajęcia w CHKK. Podczas Mistrzostw można było również i zakupić akcesoria do uprawiania karate oraz ciekawe oryginalne japońskie pamiątki.

Wyniki toruńskich zawodników:

KATA:
do 12lat – Marcelina Grabowska III miejsce, Monika Górzkowska IV miejsce.

KUMITE:
13-14lat -60kg: Paweł Litwin III miejsce,
15-16lat +70kg: Łukasz Jóźwiak I miejsce,
13-14lat -50kg: Agnieszka Gabryszewska I miejsce,
15-16lat +55kg: Aleksandra Kotowska I miejsce.