Puchar Europy – Szentes (Węgry)

24 marca w sobotę w Hali Sportowej w Szentes odbył się Puchar Europy Kyokushin-kan. Turniej zorganizowała Węgierska Organizacja Kyokushin-kan Karate na czele z sensei Sandor Brezovai 4 dan. W tym samym dniu odbyła się Olimpiada Karate Juniorów z udziałem węgierskich organizacji Kyokushin, które reprezentowali Kalman Furko 6 dan (Shinkyokushin), Istvan Adamy 7 dan (Kyokushin Budokai), Jozef Borza 6 dan (Kyokushin Matsushima) i wspomniany już wcześniej Sandor Brezavai 4 dan (Kyokushin-kan).

Po olimpiadzie rozpoczął się Puchar Europy z udziałem zawodników organizacji Kyokushin-kan, ale również startowali zawodnicy innych organizacji. Dużą klasę pokazali zawodnicy rosyjscy, którzy wygrali w znakomitym stylu swoje walki w poszczególnych kategoriach wagowych. Nasza kadra pokazała się z dobrej strony zwłaszcza w eliminacjach.

Z polskich zawodników najlepiej spisali się Filip Moszyński -70kg (Gdańsk) i Przemysław Łuczak +80kg (Zduńska Wola), którzy zajęli w swoich kategoriach trzecie miejsca.

Toruńscy zawodnicy mieli mniej szczęścia: Sławomir Kłosiński i Piotr Binkowski przegrali pierwsze pojedynki natomiast Andrzej Poczwardowski i Mariusz Rudziński w drugich walkach. Katarzyna Bogdan stoczyła trzy walki ale podczas pierwszego pojedynku uległa kontuzji co nie pozwoliło jej kontynuować walk.

W czasie turnieju odbyły się bardzo interesujące pokazy w wykonaniu sensei Sandora Brezavai i Natana Ligo (USA), shihana Jozefa Borzy oraz Masahiro Kaneko i sensei Shichijima.

Gościem honorowym był Kancho Hatsuo Royama 9 dan, który w niedzielę poprowadził seminarium szkoleniowe.

Więcej zdjęć i wyniki na oficjalnej stronie Kyokushin-kan International:
www.budokaratehouse.com/honbu/honbuhome4.htm oraz na stronie PFKK: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=73.