Barcelona I Otwarty Międzynarodowy Turniej – Royama Cup

Organizatorem tego turnieju była Hiszpańska Federacja Kyokushinkan dla której również były to Mistrzostwa Krajowe. W zawodach oprócz zawodników hiszpańskich wzięły udział reprezentacje Austrii, Japonii, Francji, Niemiec, Polski i Rosji.

W skład 4 osobowej reprezentacji Polski weszli również zawodnicy naszego klubu – Sławomir Kłosiński -75kg i Andrzej Poczwardowski -85kg. Turniej mimo pewnych wad organizacyjnych stał na dobrym poziomie. Szczególnie ciekawe były walki z udziałem zawodników rosyjskich a także dopingowanym przez naszą ekipę Siergieja Brauna z Niemiec – który od kilku lat uczestniczy w Obozach Letnich w Tucholi.

Walki eliminacyjne okazały się dla naszych zawodników pewną zaporą.

Sławomir Kłosiński spotkał się z reprezentantem gospodarzy. Pierwsza część pojedynku była wyrównana z przewagą Sławka zwłaszcza po efektownym do-mawashi-kaiten-geri niestety mimo trafienia, znacznie wyższy przeciwnik nie upadł lecz ruszył do przodu trafiając silnymi ciosami rąk i kopnięciami na nogi naszego zawodnika. Sędziowie jednoznacznie wskazali na zawodnika hiszpańskiego.

Andrzej Poczwardowski w pierwszej walce spotkał się również z przedstawicielem gospodarzy. Trudny, mocny pojedynek z silnym fizycznie Hiszpanem sędziowie ocenili na korzyść naszego zawodnika. Druga walka również z reprezentantem Hiszpanii – od początku Andrzej kontrolował pojedynek odpierając skutecznie ataki gospodarza, jednak chwila nieuwagi i silne tsuki-chudan dało Hiszpanowi wygraną przez ippon.

Mimo braku sukcesów wyjazd można uznać za udany. Dla naszych zawodników było to kolejne doświadczenie, które zaowocuje w przygotowaniach do przyszłorocznych turniejów.

Następny Turniej to Mistrzostwa Polski organizowane przez nasz klub w 15 marca 2008 roku – więc… początek roku zapowiada się interesująco i pracowicie.