Mistrzostwa Polski w Łysomicach

MPP w Lysomicach 2008 (1)W sobotę 15 marca 2008 Łysomice k/Torunia gościły czołówkę polskich karateków Kyokushinkan.

Zawody zorganizował Toruński Klub Karate Kyokushin oraz Rada Gminy Łysomice. W Turnieju wzięli udział karatecy z 21 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

Mistrzostwa rozegrano w konkurencjach seniorów kumite i kata oraz kumite juniorów 17-18lat. Nasz Klub reprezentowało aż 15 zawodników.

Turniej rozpoczął się konkurencją kata, w której wystartowali Rafał Brzóskiewicz i Przemysław Paczewski, jednak nie zakwalifikowali się do rundy finałowej. Natomiast Anna Urbańska wśród kobiet zajęła III miejsce w finale wykonując kata seienchin.

W kumite juniorek wystąpiła Aleksandra Kotowska, która wywalczyła III miejsce.

Kumite seniorów rozegrano w dwóch konkurencjach kobiet i czterech mężczyzn.

W kumite kobiet do 60kg walczyła Justyna Kozłowska niestety o wyniku walki eliminacyjnej zadecydowała waga na niekorzyść naszej zawodniczki. W kumite powyżej 60kg walczyła Katarzyna Bogdan, która zajęła IV miejsce przegrywając walki z zawodniczkami z Gdańska. Poziom kumite stał na bardzo wysokim poziomie, ale najwięcej emocji wywołały walki mężczyzn.

W bardzo silnie obsadzonej kategorii do 70kg walczyło 3 naszych zawodników. Adam Witkowski w drugiej walce eliminacyjnej uległ zawodnikowi ze Zduńskiej Woli. Finał w tej kategorii był powtórką ubiegłorocznych mistrzostw. Sławomir Kłosiński i Marcin Czajkowski od początku do końca starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść stosując cały arsenał swoich możliwości technicznych. W ocenie sędziów a także publiczności była to najlepsza walka turnieju, podczas której panowała cisza a po każdej rundzie gromkie brawa. Sławomir Kłosiński uzyskał tytuł Mistrza Polski, a Marcin Czajkowski Vice Mistrza.

W kategorii do 80kg również walczyło 3 zawodników z Torunia. Dawid Jędryka po taktycznie wygranym pojedynku eliminacyjnym przez ippon, uległ w walkach finałowych zajmując IV miejsce. Finał należał również do naszych zawodników. W walce o tytuł mistrzowski zmierzyli się Andrzej Poczwardowski i Piotr Binkowski. Walka do końca była zacięta i wyrównana. Sędziowie zadecydowali o wygranej Andrzeja tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski a Piotr tytuł Vicemistrza.

W kategorii do 90kg walczyło 2 zawodników z Torunia. Rafał Maciejewski po niezłych walkach prowadzonych z ogromnym zaangażowaniem zajął IV miejsce. Miłosz Kobusiński w finale zmierzył się z Przemysławem Łuczakiem. Walka była również zacięta niemniej kontuzja ręki Miłosza nie pozwoliła mu na prowadzenie pojedynku w pełnym zakresie technik, tym samym zajął II miejsce.

W kategorii powyżej 90kg walczył Adam Derdzikowski, który w walce o III miejsce w pierwszych sekundach efektownym mawashi-geri-jodan uzyskał przewagę zdobywając wazari.

W klasyfikacji drużynowej po raz czwarty Toruński Klub Karate Kyokushin zdobył I miejsce przed Mysłowicami i Gdańskiem.

Mistrzostwa otworzył i obserwował Shihan Bogusław Jeremicz 5dan, sędzią głównym był Dariusz Jasiakiewicz 3dan. Turniej poprowadził Paweł Pęńsko – Radio Toruń Gold FM. Kierownikiem organizacyjnym był Bogdan Rynkiewicz.

Sensei Artur Wilento składa podziękowania wszystkim zawodnikom za doskonałą atmosferę przygotowań do Mistrzostw Polski Kyokushin-kan i za znakomitą postawę podczas zawodów OSU!!!

Toruński Klub Karate Kyokushin serdecznie dziękuje Radzie Gminy Łysomice za wsparcie i pomoc w organizacji Mistrzostw oraz wszystkim sponsorom i zaproszonym gościom za przychylność w popularyzacji Kyokushinkan.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom zdobytych tytułów OSU!!