Mistrzostwa Polski Juniorów w Wąbrzeźnie

W sobotę 25 kwietnia w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem Mistrzostw był MKS UNIA Wąbrzeźno Kyokushin-kan Karate-do kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 1dan.

W Mistrzostwach wzięło udział 158 zawodników z 22 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do startując w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe.

W konkurencji kata do lat 12 tytuł mistrzowski obroniła Marcelina Grabowska natomiast Weronika Krajewska zajęła III miejsceBogdan Sojka w kategorii do 14lat zajął III miejsce natomiast Monika Górzkowska zajęła IV lokatę. Te wyniki dały naszej drużynie III miejsce w konkurencji kata.

Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite została rozegrana nowa kategoria wiekowa 12lat. W tej konkurencji wystąpili Denis Załęcki w kategorii do 43kg  oraz Weronika Krajewska, którzy wywalczyli tytuły mistrzowskie.

Mateusz Bełkowski, Barbara Muzalewska i Przemysław Maryniak w swoich konkurencjach i kategoriach wiekowych zdobyli IV miejsca.

Drużyną naszego klubu opiekował się i sekundował zawodnikom Adam Witkowski.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Polski Juniorów na stronie: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=122
Dziękujemy za zdjęcia Jerzemu Głuchowskiemu.