KUJAWSKO–POMORSKI TURNIEJ JUNIORÓW

Tegoroczny Turniej Juniorów zorganizował  Grudziądzki Klub Kyokushin-kan Karate-do „KOKORO”. Zawody odbyły się 31 maja w hali widowiskowo-sportowej  przy ulicy Nauczycielskiej 19 (os. lotnisko)  w Grudziądzu. W zawodach wzięło udział prawie 130 dzieci  w wieku od 5 do 16 lat rywalizujących w dwóch konkurencjach kata i kumite w różnych kategoriach.

Na początku zostały rozegrane konkurencje kata, w których wzięła udział największa ilość zawodników. Ocena wszystkich konkurencji odbyła się przez porównanie w systemie chorągiewkowym. Taki sposób rozgrywania kata dawał poczucie walki między zawodnikami co wzbudzało niespodziewane emocje zarówno wśród startujących jak i dopingujących rodziców i przyjaciół 🙂

Po rozegraniu konkurencji kata, którą z zainteresowaniem obserwował i komentował poseł na sejm RP  Janusz Dzięcioł – miłośnik sztuk walki. Ćwiczący w Grudziądzkim klubie  przygotowali ciekawy  pokaz przyjęty z wielkim entuzjazmem przez zgromadzoną publiczność. Zademonstrowano elementy walki bojowej, walki w systemie sportowym knockdown i w formule k-1, scenkę samoobrony w roli głównej z  instruktorką grudziądzkiego klubu i reprezentantką PFKK Sylwią Reichel, a także testy tameshiwari. 

Po krótkiej przerwie zaczęły się walki sportowe najmłodszych. Podczas całego turnieju można było dostrzec kilku dobrze zapowiadających się zawodników co daje duże nadzieje dla całego regionu.

W zawodach wzięła udział spora grupa młodych zawodników z Torunia a wśród nich kilkoro zawodników stawiających swoje pierwsze kroki na macie sportowej. Wszystkim gratulujemy występu i pokonania swoich słabości i życzymy dużo samozaparcia w treningu karate oraz sukcesów w turniejach sportowych.

Oto wyniki naszych zawodników:

Kata juniorów do 13lat:
Marcelina Grabowska I miejsce,
Weronika Krajewska II miejsce.

Kata juniorów do 16lat:
Bogdan Sojka II miejsce,
Monika Górzkowska III miejsce.

Kumite juniorów dziewcząt 10-11lat:
Katarzyna Socha I miejsce.

Kumite juniorów dziewcząt 12-13lat:
Weronika Krajewska I miejsce,
Marcelina Grabowska II.

Kumite juniorów chłopców 14-15lat -55kg:
Bogdan Sojka IV miejsce.

Pełne wyniki: www.sztukiwalki-gdz.pl

Zdjęcia pochodzą z:
picasaweb.google.pl/KyokushinkanGrudziadz/KujawskoPomorskiTurniejJuniorowGrudziadz31Maja2009#