Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat PFKK w Radzionkowie

W sobotę 16 kwietnia 2011 w Radzionkowie rozegrano VIII Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w Federacji a wśród nich 12 osobowa drużyna reprezentująca Toruń.

Mistrzostwa rozpoczęły się od konkursu kata kobiet i mężczyzn. Zawodnicy w dwóch turach eliminacyjnych zaprezentowali kata obowiązkowe. Najlepsza piątka dodatkowo rozegrała turę finałową w której każdy zaprezentował przygotowane kata. W konkurencji kata wzięli udział:

Ewa Jarosz VI miejsce, Anna Urbańska IV miejsce i Andrzej Poczwardowski III miejsce.

Turniej kumite stał na wysokim poziomie. W zawodach wzięła udział duża grupa młodych utalentowanych zawodników. Walki były prowadzone w dobrym tempie i często można było zobaczyć widowiskowe akcje.

konkurencji juniorów 17-18lat wspaniale zaprezentowali się zawodnicy z Torunia. Barbara Muzalewska wywalczyła tytuł Vice Mistrzyni Polski a Hubert Maciejewicz tytuł Mistrza Polski +65kg.

W kumite seniorów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszego klubu. W kategorii -80kg walczył Dawid Jędryka, który po pierwszej wygranej walce przed czasem został pokonany przez późniejszego Mistrza Polski. Również w tej kategorii wziął udział Marcin Czajkowski, który po znakomitych pojedynkach wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski. W walce o trzecie miejsce w kategorii -90kg spotkało się dwóch zawodników z Torunia. W rezultacie Łukasz Jóźwiak zajął IV miejsce a Rafał Maciejewski III miejsce.

W podsumowaniu drużynowym Toruński Klub Karate Kyokushin zajął II miejsce.

Udział juniorów w Mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu UM w Toruniu.

Więcej zdjęć, wyniki, relacja na: 
www.mosir.radzionkow.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=106

oraz na: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=176

.