Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Juniorów 2013

23 lutego w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Juniorów Województwa Kujawsko– Pomorskiego Kyokushin Karate PFKK. Drużyna Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyła II miejsce w kata i kumite.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z: Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Świecia, Solca Kujawskiego, Torunia, Wąbrzeźna a także w Polskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group z Bydgoszczy. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez Tomasza Marcysiaka 2dan. Mistrzostwa odbyły się w Hali OSiR w Solcu Kujawskim.

W zawodach wzięło udział 30 zawodników reprezentujących wszystkie sekcje juniorów naszego klubu. Wielu zawodników zaskoczyło świetną postawą i zaangażowaniem w turnieju biorąc udział w dwóch konkurencjach zarówno kata jak i kumite. Poziom obydwóch konkurencji był na dobrym poziomie. Nasza kadra juniorów dzięki tym Mistrzostwom powiększyła się.

Wyniki zawodników z Toruńskiego KKK:

Helena Garside – I miejsce kata do 10 lat
Kowalska Alicja – III miejsce kata do 10 lat
Mowińska Zuzanna – I miejsce kata do 12lat, II miejsce kumite 11-12lat -40kg
Adamusik Mateusz – III miejsce kata do 14lat
Krajewska Weronika – II miejsce kata do 18lat, II miejsce kumite 15-16lat
Grabowska Marcelina – III miejsce kata do 18lat
Sojka Bogdan – II miejsce kata do 18lat, II miejsce kumite 17-18lat
Filipek Tomasz – I miejsce kumite 9-10lat -33kg
Wiśniewski Adam – I miejsce kumite 9-10lat +33kg
Smulikowski Jakub – III miejsce kumite 9-10lat +33kg
Drosd Dominika – I miejsce kumite 11-12lat +40kg
Chrzanowski Adrian – III miejsce kumite 11-12lat -40kg
Wilento Mikołaj – II miejsce kumite 11-12lat +40kg
Czołgowski Kacper – III miejsce kumite 11-12lat +40kg
Wiligarski Oskar – IV miejsce kumite 13-14lat -40kg
Socha Katarzyna – I miejsce kumite 15-16lat
Zygmuntowski Dawid – II miejsce kumite 15-16lat -60kg
Rempalski Krystian – IV miejsce kumite 15-16lat +60kg

Sędzią głównym zawodów i prowadzącym był sensei Artur Wilento 4dan. Zawody sędziowali z naszego klub: Andrzej Poczwardowski, Piotr Binkowski, Bogdan Rynkiewicz, Sławomir Kłosiński, Adam Witkowski, Marcin Czajkowski, Tomasz Lubieński, Marcin Stelmach, Jarosław Grabowski oraz Edyta Wilento-Pióro.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Torunia.

.