Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 lat w Kaliszu

23 listopada w Kaliszu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: kata w kategoriach wiekowych i kumite w kategoriach wiekowych i wagowych. W kata w tym roku wzięło udział 89 zawodników a w kumite 143. Wszystkie kategorie były mocno obsadzone a rywalizacja stała na wysokim poziomie sportowym. W punktacji drużynowej Toruń zajął II miejsce w Kata i III miejsce w Kumite!!

MPJ do 16lat Kalisz - Torun

W turnieju wzięła udział 10 osobowa drużyna z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Zawodnicy do Mistrzostw przygotowywali się solidnie ćwicząc na treningach i wykonując dodatkowe zadania poza regularnymi zajęciami. Dla większości dobre podejście do treningu przełożyło się na sukces w tych zawodach. Reprezentantów klubu przygotowywali do mistrzostw Artur Wilento, Piotr Binkowski, Andrzej Poczwardowski i Dawid Jędryka.

W konkurencji kata z naszego klubu wystartowało 6 zawodników. W kategorii do 12 lat dziewcząt Helena Garside w rundzie finałowej zajęła VI miejsce. W kategorii do 16 lat dziewcząt Marcelina Grabowska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski a Weronika Krajewska III miejsce

W konkurencjach kumite wielu zawodników było bardzo dobrze przygotowanych do walki. Walki stały na dobrym poziomie technicznym. Widać było duży zapał do walki. Nasi zawodnicy walczyli z zaciekłością ale realizowali również założenia taktyczne ćwiczone w trakcie przygotowań.

W kategorii 11-12 lat walczyło 3 zawodników. Wśród  dziewcząt w kategorii +43kg Dominika Drosd wygrała 3 walki i w finale uległa zawodniczce z Turku w rezultacie zdobyła tytuł vice-mistrzyni Polski. W kategorii -43kg chłopców Mikołaj Wilento dotarł do finału wygrywając ze znaczną przewagą 3 walki. W finale przegrał za zawodnikiem z Wolina zajmując II miejsce z tytułem vice-mistrza Polski. W kategorii +50kg walczył Kacper Czołgowski. Dwie walki eliminacyjne wygrał w znakomitym stylu. W finałach przegrał dwie walki w rezultacie zajmując IV miejsce.

W kategorii 13-14 lat walczyło dwóch zawodników Mateusz Adamusik i Jakub Pióro – niestety przegrali swoje pierwsze walki eliminacyjne.

MPJ do 16lat Kalisz 2013W kategorii 15-16 lat wystartowała czwórka dziewczyn. W kategorii -55kg walczyła Weronika Krajewska i Nikola Chalecka. Obie zawodniczki spotkały się po dwóch walkach eliminacyjnych w finale. Nikola Chalecka wygrała pojedynek przez ippon tak jak i wcześniejsze kończąc przed czasem i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski a Weronika Krajewska tytuł Vice-Mistrzyni Polski. W kategorii +55kg podobnie w finale po dwóch walkach spotkały się Marcelina Grabowska i Katarzyna Socha. To już nie było pierwsze spotkanie naszych zawodniczek w walce finałowej w turniejach karate. Tym razem przez wazari zwyciężyła Katarzyna Socha zdobywając tytuł Mistrzyni Polski a Marcelina Grabowska tytuł Vice-Mistrzyni Polski.

W mistrzostwach sędziowali Artur Wilento, Piotr Binkowski, Adam Witkowski, Marcin Czajkowski, Bogdan Rynkiewicz, Jarosław Grabowski. Zawodników podczas turnieju prowadził i sekundował Dawid Jędryka.

W trakcie przerwy w zawodach shihan Bogusław Jeremicz przekazał certyfikaty i czarne pasy osobom, które zdały egzamin na dan podczas Obozu Letniego w Tucholi.

Klub składa podziękowania współćwiczącym i instruktorom za znakomitą postawę w przygotowaniach zawodników i dobrą atmosferę podczas mistrzostw.

Uczestnictwo drużyny TKK Kyokushin było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Torunia.


Relacja z Mistrzostw:


.