Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai

W Warszawie 17-18.04.2015 odbyły się Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai Seniorów i Juniorów 17-18lat. W piątek odbył się konkurs kata i walczyli juniorzy. W sobotę zmagania o tytuł najlepszego w Europie walczyli seniorzy. W mistrzostwach brali udział reprezentanci krajów zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Karate. W kadrze narodowej znalazły się zawodniczki naszego klubu Marcelina Grabowska – kumite juniorek +65kg i Monika Wierzbowska – kumite seniorek +65kg.

Polska reprezentacja wywalczyła 11 medali w konkurencjach junior i 6 medali w konkurencjach senior.

Sekundantem zawodników PFKK był Andrzej Poczwardowski. Dla naszych zawodniczek był to pierwszy tak prestiżowy turniej o randze mistrzostw europy. Mimo przegranych walk bardzo dobrze zaprezentowały się obie zawodniczki. Cenne doświadczenie nabyte podczas mistrzostw zaprocentuje zapewne w dalszej pracy treningowej co może przełożyć się również na wyniki sportowe w przyszłości. Serdeczne gratulacje!!

Więcej informacji, zdjęć i wyniki:
www.facebook.com/Eurokaratechamps?fref=ts
shinkyokushin.org.pl/757-mistrzostwa-europy-w-warszawie-oficjalny-komunikat-zarz%C4%85du-pfks.html

.