Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushin 2015

14 czerwca 2015 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushinkai w Wiedniu. Zawody zorganizował branch shinkyokushinkai kierowany przez Marka Kubka 4dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy kyokushin karate zrzeszeni w różnych federacjach i organizacjach kyokushin z 12 państw europejskich. Mistrzostwa rozegrano w kilku grupach wiekowych w konkurencji kata i kumite. W turnieju wystartowało min 37 zawodników ćwiczących w klubach PFKK w tym z naszego klubu. Andrzej Poczwardowski i Monika Wierzbowska wywalczyli I miejsce miejsca w kumite a Marcelina Grabowska zajęła III miejsce w kata…

W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników członków kadr narodowych swoich krajów. Dzieki temu turniej miał wysoki poziom sportowy. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubów PFKK, którzy łącznie zdobyli 17 medali, w tym Andrzej Poczwardowski I miejsce kumite +35lat, Monika Wierzbowska I miejsce kumite kobiet +60kg, Marcelina Grabowska III miejsce kata juniorek.

Wyjazd na turniej zorganizowała Polska Federacja Kyokushin Karate przy współudziale firmy Agro-Perfect z Bydgoszczy. Start toruńskich zawodników w Mistrzostwach wsparł Urząd Miasta Torunia.

Pełne wyniki: www.austrian-open-kyokushin.at
Zdjęcia: www.facebook.com/SHINKYOKUSHIN MARTIAL ARTS FEDERATION HUNGARY


.