Mistrzostwa Austrii 2017

11 czerwca w Wiedniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Sinkyokushin. Organizatorem była Austriacka Organizacja Shinkyokushin kierowana przez shihan Marka Kubka 5dan. Turniej ma swoją kilkuletnia tradycję. W tym roku w zawodach wystąpiło 114 zawodników z Austrii, Grecji, Niemiec, Węgier, Czech, Serbii, Hiszpanii, Szwecji i Polski. Wśród zawodników polskich byli również reprezentanci Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Dwóch toruńskich zawodników wywalczyło tytuły mistrzowskie! 

Austria-2017Kacper Czołgowski startujący w kategorii cadet 15-16lat +75kg zajął I miejsce, w tej samej kategorii wiekowej do 75kg Jakub Zieliński zajął III miejsce, Adam Witkowski (instruktor klubu) w kategorii senior +35lat -80kg zajął I miejsce.

Turniej stał na dobrym poziomie. Zawodnicy mieli okazję zmierzyć pod koniec sezonu z ćwiczącymi kyokushin z różnych organizacji karate. W wolnej chwili uczestnicy wyjazdu zwiedzali ciekawe miejsca w Wiedniu.

Sędzią głównym turnieju był shihan Bogusław Jeremicz 5dan, a sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan. W turnieju sędziował również Adrian Moczulak 2dan.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w wyjeździe firmie Agro-perfect z Bydgoszczy
i Urzędowi Miasta Torunia – OSU!!