Zostań w domu, ćwicz z nami… Karate Kyokushin

Okres pandemii nie sprzyja bezpośrednim spotkaniom, jednak toruńscy sportowcy się nie poddają i mimo reżimu sanitarnego starają się krzewić sportowego ducha… tym razem przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Z pomocą przyszedł Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, który jest pomysłodawcą akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami”. Inicjatywa ta ma na celu zachęcać mieszkańców Torunia, niezależnie od wieku, do aktywności fizycznej podejmowanej w domu dzięki treningom online. Toruńscy sportowcy chętnie włączyli się do tej akcji, a wśród nich oczywiście Toruński Klub Karate Kyokushin.

W ramach 7 części cyklu, główny instruktor naszego klubu shihan Artur Wilento 5dan oraz prowadzący zajęcia z grupami dzieci i juniorów Adam Witkowski 2dan wystąpili w krótkich filmach instruktażowych opublikowanych na stronie internetowej i kanale YouTube Urzędu Miasta Torunia. Shihan zaprezentował serię ćwiczeń rozciągających w pozycji stojącej, które z łatwością można wykonać nawet na bardzo małej przestrzeni, niezależnie od wieku. Sensei Adam z kolei pokazał jak w prawidłowy sposób wykonywać skłony siedząc. Są to uniwersalne zestawy ćwiczeń absolutnie dla każdego. Można wykonać je w domu, bez specjalnego przygotowania i poświęcając na to niewiele czasu.

Natomiast dla osób bardziej wymagających instruktorzy naszego klubu przygotowali całą serię filmów z treningami online przeznaczonych zarówno dla dzieci i juniorów, jak i dla młodzieży i osób dorosłych. Zawierają one bardziej zaawansowane ćwiczenia rozciągające, ogólnorozwojowe oraz konkretne techniki kyokushin karate… czyli wszystko to, co – jak podaje Radio Eska – może być świetnym antidotum na konsekwencje długotrwałego spędzania czasu w domu. Filmy te można znaleźć na naszym kanale YouTube.