Mistrzostwa Województwa w Świeciu

W niedzielę 07 listopada 2021 w Świeciu rozegrano Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Okręgowego Związku Karate. W zawodach wzięło udział 131 zawodników z 12 klubów województwa. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Świeciu. Turniej rozegrano w kumite z podziałem na wiek i wagę startujących. Co ważne turniej zgromadził zawodników z klubów z różnych organizacji i federacji kyokushin karate. Nasza drużyna również wzięła udział w Mistrzostwach…

Zawody zorganizowała Szkoła Kyokushin Karate w Świeciu kierowana przez Jakuba Kunkel. Turniej odbył się w dobrej sportowej atmosferze. Aby zatrzeć pewne drobne różnice między przepisami walki na potrzeby tych zawodów stworzono osobny regulamin. Przedstawiciele klubów zgodnie stwierdzili, że jest potrzeba takiej wspólnej wojewódzkiej imprezy karate i dopracowania zasad współpracy a także regulaminu walki sportowej. Nie przyznawano tytułów drużynowych. W turnieju wzięła udział 14 osobowa ekipa z naszego klubu.

Wyniki naszych zawodników:

 • Jan Kalinowski
  3 miejsce R.2011 -35kg,
 • Oliwia Rezmer
  1 miejsce R.2009 +45kg,
 • Adam Kuskowski
  1 miejsce R.2008 -47kg,
 • Bruno Zasuwa
  2 miejsce R.2008 +55kg,
 • Judyta Pstrąg
  2 miejsce R.2007 -53kg,
 • Jolanta Siódmiak
  1 miejsce R.2007 +53kg,
 • Julia Pluskota
  3 miejsce R.2007 +53kg,
 • Jakub Pluskota
  2 miejsce R.2006 +70kg,
 • Zuzanna Binkowska
  2 miejsce R.2006 -50kg,
 • Oliwia Niejadlik
  2 miejsce R.2005 open,
 • Wiktoria Leśniewska
  1 miejsce -65kg senior kobiet,
 • Jan Jeliński
  2 miejsce -80kg senior mężczyzn,
 • Mariusz Szwugier
  1 miejsce +80kg senior mężczyzn,
 • Grzegorz Płomiński
  3 miejsce +80kg mężczyzn.

Zawodnikom pomagali sekundując Piotr Binkowski i Zuzanna Chalecka. Rolę sędziego pełnił Adam Witkowski.

Udział zawodników w Mistrzostwach współfinansował Urząd Miasta Torunia.

GALERIA 1
Zdjęcia: P.Binkowski, Z.Chalecka, J.Świątek

GALERIA 2
Zdjęcia: B.Materek