Mistrzostwa Polski Północnej PFKK

W sobotę 9 kwietnia 2022 w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wzięła również udział 18-osobowa drużyna naszego klubu. Nasi zawodnicy szczególnie dobrze pokazali się w kumite. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce!!…

Turniej zorganizowała Szkoła Kyokushin Karate w Świeciu kierowana przez Jakuba Kunkel przy współudziale federacji. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz, a technicznym shihan Artur Wilento. W sumie w imprezie wzięło udział 163 zawodników reprezentujących 18 ekip.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji kata, w której wzięła udział czwórka torunian. Niestety trójce z nich nie udało się zająć miejsca na podium. Świetnie natomiast prezentowała kata Julia Żelazek, która od początku sezonu trenuje w Toruniu, a wcześniej była reprezentantką BSKK. W konkurencji open kobiet wygrała wszystkie rundy i zajęła 1 miejsce.

W kumite Toruń reprezentowało 17 zawodników. Ośmioro z nich debiutowało w tego rodzaju imprezie. Niestety tylko Jakubowi Pluskota udało się wywalczyć miejsce w rundzie finałowej. Jakub wygrał dwa pojedynki i zajął 3 miejsce. Mamy nadzieję, że to doświadczenie zmobilizuje ich jeszcze bardziej do treningu i już niedługo przyjdą sukcesy. Pozostali zawodnicy dysponujący większym doświadczeniem walczyli bardzo dobrze. Widać było duże zmiany w podejściu do walki, taktyce i technice. Kilka walk miało ciekawy przebieg gdyż spotkali się zawodnicy walczący z sobą w Mistrzostwach Polski PFKK. W rezultacie nasi zawodnicy zdobyli miejsca medalowe na podium zawodów.

Medaliści z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin

W klasyfikacji drużynowej w kumite Toruń zajął II miejsce.
Zawodnikom asystowali Piotr Binkowski i Adam Witkowski. Walki sędziował Tomasz Lubieński, a jeden z sekretariatów prowadziła Zuzanna Chalecka.

Wyniki torunian:
Julia Żelazek – 1 miejsce w kata open kobiet
Szymon Maciejewski – 4 miejsce w kumite -45kg U-12
Oliwia Rezmer – 1 miejsce w kumite -65kg U-14
Mateusz Wiese – 4 miejsce w kumite +65kg U-14
Zuzanna Binkowska – 1 miejsce w kumite -55kg U-16
Judyta Pstrąg – 4 miejsce w kumite -55kg U-16
Jolanta Siódmiak – 2 miejsce w kumite +65kg U-16
Oliwia Niejadlik – 1 miejsce w kumite -55kg U-18
Wiktoria Leśniewska – 1 miejsce w kumite +55kg U-18
Maciej Tilmanowski – 2 miejsce w kumite +70kg U-18
Jakub Pluskota – 3 miejsce w kumite +70kg U-18
Mariusz Szwugier – 1 miejsce w kumite +90kg seniorów

Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Zdjęcia: Piotr Binkowski, Zuzanna Chalecka, Julia Żelazek, Igor Jaroniewski.