Zawody w Gdańsku

W niedzielę 8 maja 2022 w Gdańsku odbyły się dwie imprezy zorganizowane w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate: Mistrzostwa Polski w Kata i Otwarty Puchar Kenbukai. W turnieju wzięli udział głównie zawodnicy z klubów federacji. Toruński Klub reprezentowała Julia Żelazek…

Julia Żelazek trenuje w Toruniu od początku obecnego sezonu. Wcześniej ćwiczyła w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate.

W Mistrzostwach w kata wzięła udział w konkurencji open kobiet. Do samego końca ciężko było wyłonić najlepszą zawodniczkę tego dnia. W finale Julia zaprezentowała kata Seipai – oceny sędziów były wyrównane. Wyżej ocenili zawodniczkę z Gdańska – Martę Reszetow, która w prezentowane kata Gekisai-sho włożyła więcej dynamiki. Ostatecznie Julia zajęła II miejsce.

W Pucharze Kenbukai nasza zawodniczka walczyła w kategorii -65 kg kobiet. Pierwsza walka z zawodniczką z Mysłowic okazała się trudna. Przeciwniczka była nieustępliwa i dopiero w dogrywce widać było przewagę Julii. W walce finałowej zmierzyła się z utytułowaną zawodniczką niegdyś reprezentującą Gdańsk obecnie Lędziny – Aleksandrą Jaworską. Walkę wygrała przeciwniczka, kończąc walkę przez Ippon. Julia wywalczyła II miejsce.

W turnieju rolę sędziego technicznego pełnił shihan Artur Wilento.

Serdecznie gratulujemy sukcesów – OSU!

Zdjęcia: Z.Chalecka, D.Kaliska.