Zawody kyokushin w Solcu Kujwskim

W sobotę 13 maja 2023 w Solcu Kujawskim odbyły się dwie imprezy federacyjne: Mistrzostwa Polski w Kata PFKK i Otwarty Puchar Kenbukai. Imprezy przygotował Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez Tomasza Marcysiaka 4dan. W rywalizacji wzięły głównie zawodnicy zrzeszeni w klubach federacji, ale również byli przedstawiciele innych organizacji kyokushin karate. W zawodach również wzięła udział nasza reprezentacja..

Zacznijmy jednak od początku. Po otwarciu zawodów rozpoczęła się rywalizacja w kata z podziałem na grupy wiekowe. W połowie grup wiekowych zgodnie z regulaminem rozegrano trzy rundy klasyfikacyjne. Nasz klub w kata reprezentowała Zuzanna Binkowska w kategorii open kobiet. Po rundzie eliminacyjnej była w czołówce startujących. W kolejnych rundach otrzymała najwyższą ilość punktów. W rezultacie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Kata Kobiet PFKK!!!

Otwarty Puchar Kenbukai dedykowany był konkurencji kumite. Rozegrano trzy kategorie wiekowe w tym dwie juniorów U-16 i U-18 oraz kategorię seniorów. W kumite wzięło udział 3 zawodników z Torunia.

W konkurencji juniorów U-16 walczyły dwie nasze zawodniczki. Julia Pluskota w kategorii wagowej -65kg wywalczyła III miejsce, a Jolanta Siódmiak +65kg II miejsce.

W kumite seniorów +85kg walczył Łukasz Jóźwiak, który pokonał swoich przeciwników i zdobył I miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów!

Zawodnikom pomagał Piotr Binkowski. Rolę sędziego technicznego pełnił Shihan Artur Wilento, a sędziego bocznego Tomasz Lubieński.

Serdecznie dziękujemy firmie Bruksystem za udostępnienie auta.

zdjęcia: B.Materek, P.Binkowski