Młodzieżowy Obóz Letni Karate

Młodzieżowy Obóz Letni Karate to propozycja dla osób trenujących karate kyokushin w wieku 11-17 lat.

(zobacz opis)
W programie obozu m.in.:

Treningi techniki karate kyokushin mają na celu naukę i doskonalenie kihon-geiko i ido-geiko (trening technik w ruchu) oraz kata (układy formalne) ze szczególnym uwzględnieniem dokładności wykonania.

Treningi kumite (walka) obejmują techniczne aspekt wykonania poszczególnych technik karate z uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania w walce sportowej oraz sposoby łączenia ich w całe sekwencje ruchów (kombinacje). Instruktorzy wskazują również jak w sposób taktyczny wykorzystywać zdobyte w ten sposób umiejętności. Stałym elementem takiego treningu są ćwiczenia w parach, oraz sparingi. Trenujemy w formule kyokushin oraz wg zasad kickboxingu.

Treningi samoobrony mają na celu wyrobienie w uczestnikach obozu umiejętności realnej samoobrony, odruchów szybkiej reakcji w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia lub życia. Na zajęciach tego typu uczymy korzystania z szerszego zakresu technik karate kyokushin, niż w przypadku walki sportowej. Sięgamy również do rozwiązań stosowanych w innych sztukach, sportach i systemach walki. Częścią treningu realnej samoobrony jest uświadomienie młodych adeptów karate w kwestiach zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć na co dzień. Poruszane są kwestie prewencji, zwracamy również uwagę na aspekt psychologiczny – panowanie nad sobą i radzenie sobie w stresujących sytuacjach.

Podczas Młodzieżowego Obozu Letniego Karate uczestnicy mają również okazję brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych oraz rywalizować w zakresie innych dyscyplin sportu. Zajęcia odbywają się zarówno na sali gimnastycznej jak i na świeżym powietrzu, w dzień… i w nocy 😉

Korzystając z uroków miejsca, sesje treningowe przeplatamy wycieczkami, zwiedzamy ciekawe miejsca w okolicy, urządzamy ogniska i zabawy integracyjne. Na zakończenie obozu uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na stopnie kyu.

Podczas obozów tego typu instruktorzy mają znaczenie więcej czasu na interakcję z ćwiczącymi, niż ma to miejsce w przypadku treningów w klubowym dojo. Jest to świetną okazją do podniesienia jakości wykonywanych technik i zdobycia zupełnie nowych umiejętności. Uczestnicy mają też okazję do wymiany doświadczeń z kolegami z innych klubów. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy myślą poważnie o podnoszeniu swoich kwalifikacji do regularnego uczestniczenia w organizowanych przez nasz klub obozach i seminariach.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące aktualnie organizowanego obozu.


MŁODZIEŻOWY OBÓZ LETNI KARATE
W SZKLARSKIEJ PORĘBIE 2022

Karta Uczestnika Obozu dostępna w Pliki do pobrania.

Organizator główny:

Toruński Klub Karate Kyokushin,
87-100 Toruń, ul. Osikowa 11.
torunkarate.pl,
tel. 609 595 858.

Instruktorzy:

Shihan Artur Wilento 5dan
oraz doświadczeni instruktorzy klubowi.

Termin:

Turnus: 01-10.07.2022

Program obozu:

Nauka i doskonalenie techniki kyokushin karate w tym kata, kumite, samoobrony i kick-boxingu,
Treningi prowadzone w grupach według stopnia zaawansowania i wieku,
Zajęcia sportowe z wykorzystaniem terenu ośrodka i sali sportowej,
Trening mocno nocny,
Ognisko,
Wycieczki górskie: wodospad Szklarka, Łabski Szczyt – Śnieżne Kotły – Szrenica – zjazd kolejką linową do Szklarskiej Poręby, Góry Izerskie,
Egzamin na stopnie kyu (nie ujęty w kosztach obozu).

Co zabrać ze sobą?

🗹 ważna legitymacja szkolna,
🗹 budopas,

🗹 skarpety bawełniane,
🗹 koszulki bawełniane,
🗹 bielizna,
🗹 krótkie spodenki,
🗹 komplet dresowy (spodnie, bluza),
🗹 ciepła bluza,
🗹 długie spodnie,
🗹 okrycie przeciwdeszczowe,
🗹 nakrycie głowy,
🗹 obuwie: sportowe treningowe oraz z twardą podeszwą do chodzenia po górach,

🗹 karate-gi,

🗹 ochraniacze goleń/stopa,
🗹 ochraniacz na szczękę (optymalnie),
🗹 rękawice bokserskie,
🗹 napięstniki,

🗹 przybory toaletowe,
🗹 ręcznik,
🗹 klapki,
🗹 budzik,
🗹 drobne na wydatki,

🗹 dobry humor!

🛈 Używanie telefonów komórkowych i innych gadżetów elektronicznych będzie limitowane.

Miejsce zakwaterowania:

Ośrodek Treningowy – Sport Szklarska Poręba
ul. Plac Sportowy 5, 58-580 Szklarska Poręba.

Legendarny Ośrodek Treningowy SPORT Szklarska Poręba. Jeden z najwyżej położonych stadionów lekkoatletyczny w Polsce 700 m n.p.m. Tartanowa bieżnia, z której rozciąga się niezapomniany widok na Karkonosze. Szczególnie ceniony przez wszystkich tych, którzy budują swoją kondycję i wytrzymałość. Wszystkie obiekty i urządzenia sportowe na miejscu. Przytulne pokoje kilkuosobowe, TV, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Wyżywienie na miejscu, poidło (własne ujęcie wody), kostkarka lodu, sauna, pomieszczenia ozonowane. Otoczenie pełne zieleni.

Więcej informacji na stronie: sport.szklarskaporeba.pl

Dojazd:

Transport koleją InterCity relacji Toruń-Wrocław-Szklarska Poręba. Szczegółowe informacje dotyczące godziny wyjazdu i przyjazdu podamy w czerwcu wszystkim zgłoszonym uczestnikom.

Rezerwacja miejsca:

Koszt obozu: 1800 zł

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na IV raty:
I rata do 15 marca – 300 zł – jest warunkiem uczestnictwa!!!
II rata do 15 kwietnia – 500 zł,
III rata do 15 maja – 500 zł,
IV rata do 15 czerwca – 500 zł.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie i płatność I raty lub całej kwoty. W razie ubiegania się o dofinansowanie z zakładu pracy prosimy o wpłatę na konto klubu:

TKK Kyokushin ul. Osikowa 11, 87-100 Toruń
nr konta: BS 61 9511 0000 0052 5092 2000 0020
z dopiskiem: Obóz Szklarska Poręba

Ilość miejsc jest ograniczona w razie przekroczenia limitu o uczestnictwie decyduje data wpłaty I raty. Wypełnioną poprawnie Kartę Uczestnika (dostępna w Pliki do pobrania) należy przekazać do 10 czerwca instruktorowi.