Młodzieżowy Obóz Letni w Szklarskiej Porębie

Wakacje 2022 rozpoczęliśmy od Młodzieżowego Obozu Letniego w Szklarskiej Porębie w dniach 01-10 lipca. Karkonosze przywitały nas dobrą pogodą i znakomitą atmosferą. W ośrodku Sport Szklarska Poręba mieliśmy znakomite warunki, aby trenować i sportowo spędzać czas. Jak tu być w górach i nie chodzić ich szklakami? Praktycznie co drugi dzień ruszaliśmy w trasy…

W obozie uczestniczyła młodzież ćwicząca w klubach z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Kościerzyny, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna i Polkowic.
Treningi prowadzili instruktorzy sensei Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Adam Witkowski 3dan, Tomasz Bajus 3dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Edyta Wilento 1dan. Instruktorów wspomagał i czuwał nad zdrowiem uczestników obozu sensei Krzysztof Komorowski 1dan. Obozem kierował shihan Artur Wilento 5dan.

Ekipa Młodzieżowego Obozu Letniego Kyokushin Kenbukai w Szklarskiej Porębie 2022

Przepięknie położony stadion lekkoatletyczny z widokiem na Karkonosze i Góry Izerskie oraz sportowa atmosfera podwójnie mobilizowała uczestników do ćwiczeń.
Program treningowy był skupiony na dokładności i precyzji wykonywania określonych zadań. Szczególną uwagę instruktorzy zwracali na poprawę podstawowej techniki z uwzględnieniem kata i kumite. Nie mniej treningi były bardzo przekrojowe poruszające różne aspekty walki.

To wszystko dało swój wyraz w egzaminie na koniec obozu. W ocenie wszystkich instruktorów poziom umiejętności zdających był bardzo dobry nawet w porównaniu do ubiegłorocznego obozu wyższy. Dlatego szczególnie gratulujemy wszystkim zdania na wyższe stopnie kyokushin karate – OSU!!

Treningi – część 1

Treningi – część 2

Treningi – część 3

Egzaminy na zielone i brązowe pasy zdali:
Brązowe pasy:
2 kyu: Zuzanna Binkowska z Torunia, Igor Jaroniewski ze Świecia, Paulina Lubecka z Kościerzyny, Gracjan Materek z Bydgoszczy.
Zielone pasy:
3 kyu: Marta Kryszyńska z Kościerzyny, Kinga Lonser z Chełmna, Jacek Szymeczko z Torunia.
3/1 kyu: Jakub Bajus z Polkowic, Szymon Lubecki z Kościerzyny.
4 kyu: Marcel Gaszkowski i Bartosz Jakubowski z Chełmna, Agata Lubecka z Kościerzyny, Nadia Markuszewska z Wąbrzeźna, Krzysztof Sporny z Bydgoszczy.
4/2 kyu: Piotr Karczewski z Torunia, Maja Kirdzik z Bydgoszczy, Kinga Ziółtkowska z Kościerzyny.

Treningi odbywały się głównie na stadionie i w sali sportowej. Również tradycyjny trening mocno–nocny wypadł znakomicie zakończony nocną medytacją… 🙂

Podczas wędrówek górskich pogoda nam dopisywała. Zdecydowanie łatwiej znosiło się trudy wędrówek, ale za to otaczały nas piękne widoki.

Nasze cztery trasy:

  1. Ośrodek – szlakiem walońskim przez Sowie Skały – Wodospad Szklarki – Chatę Walońską – ośrodek,
  2. Ośrodek – Hutnicza Górka – Schronisko Wysoki Kamień – z powrotem do ośrodka,
  3. Ośrodek – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – Szrenica – zjazd kolejką do Szklarskiej Poręby – ośrodek,
  4. Ośrodek – stacja kolejki linowej – Wodospad Kamieńczyka – Krucze Skały – ośrodek.

Życzymy wszystkim udanych i aktywnych wakacji.

A w przyszłym roku na obóz pojedziemy do …….?

Zdjęcia: uczestnicy