Obóz Letni w Ostrowie Starym ’88

W drugiej połowie sierpnia 1988 odbył się III Obóz w Ostrowie Starym k/Powidza. Obóz zorganizował klub w Inowrocławiu kierowany przez sensei Daniela Gorczycę. W obozie wzięli udział ćwiczący w klubach z Inowrocławia, Konina, Poznania, Turku i nasza, chyba najliczniejsza grupa z Torunia (60 uczestników). Tradycyjnie podczas tego obozu kwaterunek znajdował się w namiotach wojskowych w ośrodku wczasowym nad jeziorem powidzkim..

Pogoda tego lata była piękna ale trudna do treningu w terenie. Treningi były mordercze i wymagające prowadzone często na boisku, które właściwie było ubitym klepiskiem 🙂 W programie była również część survivalowa, po której zniknęła biel karate-gi 🙂 Dobrze, że mieszkaliśmy nad jeziorem, które zastępowało nierzadko umywalkę i prysznic. Oprócz zajęć treningowych odbył się chrzest dla osób będących pierwszy raz na obozie karate a także niesamowite ognisko 🙂

Na koniec obozu został przeprowadzony egzamin, w którym udział wzięła spora grupa ćwiczących. Egzamin poprowadził sensei Daniel Gorczyca 1dan, główny instruktor obozu.