Obóz Letni w Kuncicach

W wakacje w dniach 14-27.08.1991 byliśmy na Obozie Letnim w Kuncicach p/Ondrejnikiem w Czechosłowacji. Obóz zorganizował sensei Daniel Gorczyca z Inowrocławia a uczestniczyli w nim jego podopieczni oraz ćwiczący w naszym klubie. Cały wyjazd był dla nas długą wyprawą, ale widoki na miejscu złagodziły trudy jazdy autokarem przez cały kraj…

Kuncice położone są na Morawach pod górą Ondrejnik. To była nasza baza treningowa i miejsce noclegu. Ćwiczyliśmy na boisku oraz w sali sportowej położonej niedaleko od miejsca noclegu. Treningi karate były przekrojowe i obejmowały głównie kształcenie techniki.

W planie wyjazdu było również zdobywanie szczytów pobliskich gór, nawet nocą 🙂 Podczas nocnego treningu cały obóz w karate-gi wybrał się zdobywać Ondrejnik. Wszystko zakończyło się pomyślnie choć miejscami ciarki przechodziły nam po skórze. Ze szczytu roztaczał się piękny widok na oświetloną dolinę. Okazało się również, że na samą górę prowadzi droga asfaltowa, którą zeszliśmy w dolinę – nad ranem 🙂 Próbowaliśmy również zdobywać inne „górki”. W ramach wycieczki byliśmy w Novým Jičínie w fabryce kapeluszy i Muzeum Techniki Tatra w Kopřivnicach.

Na koniec obozu odbył się również egzamin na stopnie kyu.