Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 30.11-01.12.1991 w Nowej Soli odbyły się II Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach – kumite juniorów 18-21 lat i kata. Cały wyjazd do Nowej Soli był wyprawą niczym na koniec świata. Na miejscu warunki noclegowe, które przygotował organizator były marne… Najważniejsze jednak są zawody, na które zgłosiła się duża liczba zawodników. Dla naszej drużyny było to poważne wyzwanie tym bardziej, że zawodnicy po raz pierwszy startowali w imprezie ogólnopolskiej. Mimo stresu i niepewności wszyscy walki toczyli dobrze. Dużą niespodziankę sprawił Krzysztof Laskowski, który wywalczył III miejsce w kategorii -80kg – gratulacje!!

Toruńska reprezentacja składała się z 5 zawodników: Piotr Binkowski -65kg, Sławomir Kłosiński -70kg, Cezary Skrzek -75kg, Krzysztof Laskowski -80kg i Katarzyna Rabant startująca w kata.

Walki eliminacyjne pokazały trochę niedociągnięć w technice i wytrzymałości, niemniej zdaniem Artura Wilento i Dariusza Łukiewskiego – pełniącym rolę opiekunów i sekundantów – zawodnicy łatwo nie sprzedali skóry. Dużym zaskoczeniem był Krzysztof Laskowski, który dostał się finałów turnieju, nawet kończąc jedna z walk przed czasem. W rezultacie wywalczył 3 miejsce. Katarzyna Rabant w konkurencji kata sklasyfikowana została na miejscu VIII.