Mistrzostwa Polski ’92

W dniach 16-17 maja 1992 we Włocławku rozegrano XIX Mistrzostwa Polski Karate Kyokushinkai. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji kumite oraz kata. Nasza drużyna składała się z 4 zawodników. Impreza ta zgromadziła całą czołówkę najlepszych zawodników w kraju. My również tam musieliśmy być tym bardziej, że to blisko naszego miasta. Wraz z czwórką reprezentacji Torunia przyjechali również kibice…

W kategorii do 70 kg walczył Dariusz Łukiewski, niestety przegrał swój pojedynek eliminacyjny. Natomiast Janusz Brodacki i Artur Wilento wygrali swoje walki w rundzie początkowej.

Dalej już było trudniej Janusz przegrał swój pojedynek w kategorii -75kg natomiast walka Artura Wilento w kategorii -80kg wzbudziła spore emocje. Spotkał się on z Mirosławem Zuziakiem (Bielsko Biała) o wejście do rundy medalowej. Początek walki był zaskakujący przeciwnik naszego zawodnika został trafiony mawashi-geri jodan. Część sędziów wskazała ippon ale po naradzie anulowano werdykt. W dogrywce utytułowany zawodnik z Bielska Białej miał już przewagę i wygrał walkę, a później i cały turniej.

Piotr Jagielski był jednym z najmłodszych uczestników konkursu kata. Do prezentacji kata wyszedł bardzo zmotywowany. Niestety odpadł w rundzie eliminacyjnej. Turniej pokazał nam jak należy pracować i ćwiczyć żeby były lepsze wyniki w przyszłości.