Mistrzostwa Polski Młodzików i Kadetów

19-20.05.2001 w Radzyminie odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików i Kadetów. Turniej zorganizował Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza. Mistrzostwa rozegrano w konkurencjach kata, walk reżyserowanych i clicker. Z naszego klubu w zawodach wzięła udział trójka młodych zawodników. Choć nie przywieźli żadnego medalu to i tak było to dla nich ciekawe doświadczenie startowe. Clicker jako formuła walki bezkontaktowej nie dość precyzyjnie określa zwycięzcę pojedynku. Było dużo niejasności i sprzeczności w werdyktach. Robiło to raczej wrażenie show niż turnieju karate. Nie mniej wszyscy mamy nadzieję, że formuła turniejów dla juniorów rozwinie się we właściwą stronę jaką jest kyokushin karate. Rezultaty naszych zawodników:…

Kata:
Młodziczek: Aleksandra Kotowska 1/16.
Kadetek starszych: Ewa Jarosz 1/16.
Kadetów starszych: Rafał Brzóskiewicz IX msc.

Clicker:
Ewa Jarosz i Rafał Brzóskiewicz odpadli w rundzie eliminacyjnej.