Konsultacje treningowe z sensei M.Kaneko i B.Jeremiczem

W dniach 29-30 listopada 2001 sensei Masahiro Kaneko i Bogusław Jeremicz 4dan przeprowadzili konsultacje treningowe w naszym regionie. Najpierw odwiedzili Chełmno gdzie również nasi instruktorzy prowadzą zajęcia treningowe i współpracują z klubem…

Treningi prowadzone były osobno dla grupy dzieci i początkujących głównie pod kontem doskonalenia podstaw karate. Grupy zaawansowane ćwiczyły pod kontem doskonalenia walki. M. Kaneko podkreślał rolę techniki zwracając uwagę na rozluźnienie i dynamikę wykonywanych zadań. Zaznaczył również rolę niskiej pozycji nóg dającej większą stabilność i dynamikę wykonywanej techniki. W treningach w Toruniu uczestniczyli również karatecy z Włocławka, Inowrocławia, Lipna, Solca Kujawskiego, Turku. Sihan Kaneko w chwilach odpoczynku opowiadał często o Hajime Kazumi, treningu kumite i kulturze japońskiej. Po za treningami był czas na zwiedzanie starego miasta zarówno w Chełmnie jak i Toruniu. Zachwycony był naszą kuchnią i kulturą. Wszyscy mamy nadzieję na kolejną wizytę i treningi z japońskim mistrzem w przyszłym roku.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przyjazdu Masahiro Kaneko prezesowi klubu w Chełmnie panu Zbigniewowi Paczkowskiemu OSU!