Seminarium w Użhgorodzie na Ukrainie

W dniach 26-28 luty w Użhgorodzie na Ukrainie odbyło się seminarium z Kancho Hatsuo Royama 8 dan, towarzyszyli mu Shihan Kinai 5 dan, Sensei Masahiro Kaneko 4 dan oraz Yusuke Fuji 2 dan. Organizatorem seminarium była Ukraińska Federacja Kyokushin-kan Karate-do kierowana przez oficjalnego przedstawiciela światowej organizacji Kyokushin-kan, Eduarda Jeremienko.

W seminarium wzięło również udział 4 instruktorów z Polski Bogusław Jeremicz 4 dan, Artur Wilento 2 dan, Dariusz Jasiakiewicz 2 dan i Mirosław Pawlicki 2 dan. W czasie seminarium Shihan Royama najwięcej uwagi poświęcił podstawom, czyli kihon i ido-geiko oraz podstawom poruszania się – unsoku. Sensei M. Kaneko jak zwykle w wyjątkowy dla siebie sposób poprowadził trening kata. Kancho Royama dał się poznać jako mistrz karate posiadający ogromną wiedzę o sztukach walki popartą prawie 40 letnim doświadczeniem. W doskonały sposób demonstrował jak opanowanie podstaw może decydować o powodzeniu w walce.

Kancho Hatsuo Royama potwierdził uznanie sensei Bogusława Jeremicza jako przedstawiciela Federacji Kyokushin-kan na Polskę, potwierdził również swój przyjazd do Polski w dniach 19-24 lipca na obóz letni w Tucholi.

Seminarium-uzgorod-2004