II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta – Zduńska Wola

W sobotę 27 marca 2004 w Zduńskiej Woli odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta. Turniej ten był równocześnie pierwszą imprezą zorganizowaną w ramach organizacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem imprezy był Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Mirosława Pawlickiego 2dan. Podczas Turnieju rozegrane zostały konkurencje kumite w 17 kategoriach wagowych i wiekowych. W sumie w turnieju wzięło udział 135 zawodniczek i zawodników reprezentujących 19 klubów i sekcji karate. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jeremicz 4 Dan.

W kategoriach juniorów poniżej 18 lat walki rozgrywane były w systemie light-contact, gdzie wszyscy zawodnicy ubrani byli w komplet ochraniaczy, czyli ochraniacze goleń/stopa, napięstniki, ochraniacze tułowia oraz specjalne kaski z kratką.
Poziom walk większości juniorów był w ocenie sędziów dosyć wysoki. Przygotowanie techniczne oraz duża wola walki sprawiły, że wiele pojedynków było bardzo interesujących co również udzielało się publiczności, która nagradzała gromkimi brawami najlepsze walki. Po oficjalnym otwarciu zawodów sensei Mirosław Pawlicki wraz z podopiecznymi przedstawił pokaz techniki karate oraz kata. Kulminacją pokazy był test tamashiwari podczas którego sensei Mirek kruszył techniką shuto kamień oraz rozbił techniką hiji osiem płyt.

Wśród juniorów spośród zawodników z Torunia najlepszy okazał się Marcin Czajkowski walczący w kategorii wiekowej 15-16 lat -60kg, który przebojowo wygrał wszystkie swoje walki kończąc je przed czasem i w rezultacie zdobywając puchar najlepszego zawodnika w swojej kategorii.
Łukasz Jóźwiak w kategorii 13-14lat +50kg oraz Adrian Szwaracki w kategorii 15-16lat +60kg zdobyli III msc. równie dobrze prowadząc swoje pojedynki.
W kategorii wiekowej 17-18lat wystapiło dwóch zawodników: Wojciech Wiznerowicz +70kg zajął IImsc oraz Michał Wierzbowski -70kg, który nie przeszedł rundy eliminacyjnej.
Wśród seniorów walczyło dwóch naszych reprezentantów:
Rafał Brzóskiewicz walczył w kat. -80kg w eliminacyjnym pojedynku z zawodnikiem z Poznania – niestety po dogrywce przegrał walkę przez wskazanie sędziów.
Andrzej Poczwardowski w kat. +80kg w finałowej walce w drugiej dogrywce uległ również zawodnikowi z Poznania w rezultacie zajmując II miejsce.
W kategorii najcięższej walczył również Mariusz Rudziński, który tym razem reprezentował prowadzoną przez siebie sekcję w Bydgoszczy. W końcowym wyniku zajął III miejsce.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju wśród seniorów, decyzją sędziów i Prezydenta Miasta Zduńskiej Woli Pana Zenona Rzeźniczaka, przyznany został Przemysławowi Wolniakowi ze Zduńskiej Woli, który otrzymał pamiątkowy puchar. Wszyscy finaliści w poszczególnych kategoriach otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy i puchary.

Wyniki zawodników z Torunia:
Łukasz Jóźwiak – III miejsce +50kg 13-14lat
Marcin Czajkowski – I miejsce -60kg 15-16lat
Adrian Szwaracki – III miejsce +60kg 15-16lat
Wojciech Wiznerowicz – II miejsce +70kg 17-18lat
Andrzej Poczwardowski – II miejsce kumite seniorów