II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta – Zduńska Wola

W sobotę 27 marca 2004 w Zduńskiej Woli odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta. Turniej ten był równocześnie pierwszą imprezą zorganizowaną w ramach organizacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem imprezy był Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Mirosława Pawlickiego 2dan. Podczas Turnieju rozegrane zostały konkurencje kumite w 17 kategoriach wagowych i wiekowych. W sumie w turnieju wzięło udział 135 zawodniczek i zawodników reprezentujących 19 klubów i sekcji karate. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jeremicz 4 Dan.

W kategoriach juniorów poniżej 18 lat walki rozgrywane były w systemie light-contact, gdzie wszyscy zawodnicy ubrani byli w komplet ochraniaczy, czyli ochraniacze goleń/stopa, napięstniki, ochraniacze tułowia oraz specjalne kaski z kratką.
Poziom walk większości juniorów był w ocenie sędziów dosyć wysoki. Przygotowanie techniczne oraz duża wola walki sprawiły, że wiele pojedynków było bardzo interesujących co również udzielało się publiczności, która nagradzała gromkimi brawami najlepsze walki. Po oficjalnym otwarciu zawodów sensei Mirosław Pawlicki wraz z podopiecznymi przedstawił pokaz techniki karate oraz kata. Kulminacją pokazy był test tamashiwari podczas którego sensei Mirek kruszył techniką shuto kamień oraz rozbił techniką hiji osiem płyt.

Wśród seniorów rywalizacja odbyła się w formule knock-down. Zawodnicy walczyli dodatkowo zabezpieczeni w ochraniacze typu goleń/stopa. Największą ilość zawodników zgromadziła kategoria do 70kg, gdzie startujący prezentowali najlepsze przygotowanie. W pozostałych kategoriach wagowych walki były na dobrym poziomie, choć było widać niekiedy braki w przygotowaniu kondycyjnym.
Najbardziej emocjonującą okazała się jednak walka na sam koniec turnieju gdzie zmierzyli się najciężsi zawodnicy walczący w kategorii +80kg. Walka zakończyła się dopiero po drugiej dogrywce, w której zawodnik z Poznania wygrał przez ippon wykonując technikę mawashi-geri gedan na udo przeciwnika.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju wśród seniorów, decyzją sędziów i Prezydenta Miasta Zduńskiej Woli Pana Zenona Rzeźniczaka, przyznany został Przemysławowi Wolniakowi ze Zduńskiej Woli, który otrzymał pamiątkowy puchar. Wszyscy finaliści w poszczególnych kategoriach otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy i puchary.

Wyniki zawodników z Torunia:
Łukasz Jóźwiak – III miejsce +50kg 13-14lat
Marcin Czajkowski – I miejsce -60kg 15-16lat
Adrian Szwaracki – III miejsce +60kg 15-16lat
Wojciech Wiznerowicz – II miejsce +70kg 17-18lat
Andrzej Poczwardowski – II miejsce kumite seniorów