Matsushima Cup w Grodzisku Mazowieckim 2005

Polska Federacja Kyokushin-kan Karate-do otrzymała zaproszenie na I Matsushima Cup, który odbył się 5 listopada w Grodzisku Mazowieckim. Impreza ta zgromadziła wielu zawodników z Europy oraz z Australii, Afryki Południowej, Iranu i Kazachstanu. Swoją obecnością Turniej zaszczycił Kancho IKOK Yoshikazu Matsushima oraz v-ce prezydent IKOK Matsushima shihan John Taylor i prezydent EKOK Matsushima shihan Klaus Rex.
W przerwie zawodów efektowny pokaz przedstawił shihan Jozsef Borza z Wegier.

W tym turnieju wystąpiło 10 zawodników trenujących w klubach kyokushin-kan. Niestety mimo dobrej postawy odpadli w rundach eliminacyjnych. Jedynie Adrianna Bieńkowska z Gdańska w kat +60kg zwyciężyła wszystkie pojedynki kończąc walki przed czasem. Adrianna zdobyła również puchar Grand Champion wygrywając przed czasem z zawodniczką z Kazachstanu, która wygrała kategorię -60kg.
Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Kazachstanu, Węgier i Rosji.
W tym turnieju wystąpili zawodnicy reprezentujący różne ugrupowania Kyokushin. Bez względu na przynależność organizacyjną walczono na macie według zasad opracowanych dla potrzeb walki sportowej kyokushin. Wiele walk stało na wysokim poziomie. Po stoczonym pojedynku zawodnicy często próbowali wymieniać się uwagami i gratulacjami mimo barier językowych. Tego typu imprezy sportowe mogą stać się przyczynkiem do integracji środowiska kyokushin karate.

OSU!!! Dla organizatorów!!!