V Obóz Letni w Tucholi

W dniach 24-29 lipiec w Tucholi odbył się V Obóz Letni Kyokushin-kan. Gośćmi zaproszonymi byli instruktorzy z Japonii shihan Masahiro Kaneko 5dan oraz Shihan Kunio Ishizawa 5dan.
Na początku obozu zajęcia prowadził shihan Bogusław Jeremicz 5dan, który przypomniał podstawy karate oraz podstawy posługiwania się kijem Bo. Podstawy są fundamentem zrozumienia techniki, które rzutują na dalsze poznanie karate. Więcej niż na poprzednich obozach zaprezentowano ćwiczeń Iken, a w szczególności bardziej skoncentrowano się na ćwiczeniach Hatsuriki.

Ćwiczenia te prezentował i ich znaczenie tłumaczył shihan Ishizawa z pomocą shihan Jeremicza. Jednym z kierunków szkolenia było przełożenie elementów Iken i ćwiczeń Hatsuriki na techniki karate w szczególności Kihon geiko i elementy walki. Z kolei jednym ze sposobów doskonalenia tych umiejętności okazały się kata Naifanchin shodan oraz druga wersja Naifanchin nidan. W czasie obozu doskonalono również umiejętności posługiwania się kijem Bo jako jednego ze sposobów nauki umiejętności wykorzystywania swojego ciała w celu poprawienia efektywności technik karate. Uczestnicy obozu poznali, a inni doskonalili kata Oshiro no kon oraz poznali Bunkai tego kata w formie ćwiczeń z partnerem tzw. Kumi Bo.

Shihan Kaneko w spotkaniu z kierownikami oddziałów, instruktorami oraz sędziami przedstawił działalność Światowej Organizacji Kyokushin-kan, sytuację w japońskim Kyokushin oraz szeroko omówił zawody w pełnej formule kontaktowej jakie odbyły się w Japonii tzn. ich zasady i pomysły na ich udoskonalenie. Uczestnicy spotkania zadawali pytania na wspomniane tematy ale również na inne interesujące zagadnienia związane ogólnie z karate.

Jak co roku w czasie obozu odbył się również egzamin na stopnie kyu i dan. Komisja egzaminacyjna której przewodniczył shihan Masahiro Kaneko zwracała szczególną uwagę na poprawność techniczną wszystkich części treningu karate. Egzamin na stopnie mistrzowskie obejmował również kata Naifanchin i Oshiro no kon. Shihan Kaneko szczególnie od osób które są instruktorami wymagał poprawności i zrozumienia technik karate. Shihan przekazał wiele cennych wskazówek do pracy nad sobą w doskonaleniu karate kyokushin.

W czasie gdy trwał egzamin pozostałe osoby przypomniały podstawy kihon-geiko i ido-geiko, poznane kata oraz elementy walki pod okiem sensei Artura Wilento 3dan.

Tego roku egzamin na stopnie szkoleniowe kyu z naszego klubu zaliczyli: Rafał Brzóskiewicz 1kyu, Marcin Czajkowski 1kyu, Dawid Jędryka 1kyu, Miłosz Kobusiński 1kyu, Przemysław Paczewski 2kyu.

W obozie uczestniczyli instruktorzy: Artur Wilento 3dan, Sławomir Kłosiński 2dan, Andrzej Poczwardowski 2dan, Adam Witkowski 1dan oraz sempai: Adrian Moczulak 1kyu, Adam Derdzikowski 2kyu, Łukasz Jóźwiak 2kyu, Justyna Kozłowska 3kyu, Anna Urbańska 3kyu, Katarzyna Bogdan 4kyu, Bogdan Rynkiewicz 4kyu.

Więcej informacji i zdjęciaarchiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=79.