Młodzieżowy Turniej Kata w Świeciu

W niedzielę 8 czerwca 2008 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Świeciu odbył się turniej dla juniorów w kata skupiający młodych zawodników ćwiczących w klubach regionu kujawsko–pomorskiego. Zawody zorganizował Świecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez instruktora Piotra Horoszkiewicza.

Nasz klub reprezentowali zawodnicy ćwiczący w sekcjach juniorskich w Dojo Osikowa, Gimnazjum nr 3 i Łysomicach.

Turniej rozegrany został w 5 kategoriach wiekowych. Pierwszą z nich była kategoria dla początkujących tzw. „Pierwszy Krok” – do tej rywalizacji stanęło 19 zawodników praktycznie po raz pierwszy stawiających kroki w rywalizacji turniejowej. Każdy z zawodników w eliminacjach miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności 2-3 razy. Zawody w kategoriach do lat 10 i 12 rozegrane zostały w podobny sposób, czyli metodą porównania ze wskazaniem sędziów. Turniej w kategoriach do lat 14 i 16 odbył się na zasadach zbliżonych do ocen podczas Mistrzostw Polski, czyli zawodnicy oceniani byli po przez przyznawanie punktów. We wszystkich kategoriach dziewczęta rywalizowały z chłopcami i to w wielu przypadkach skuteczniej.

Sędzią głównym Turnieju był Artur Wilento 3dan trener kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Wszyscy zawodnicy otrzymali paczki ze słodyczami a najlepsi dyplomy i puchary, które wręczyli Piotr Horoszkiewicz prezes ŚKKK, Andrzej Poczwardowski aktualny Mistrz Polski w Kumite i Anna Urbańska Mistrzyni Polski w Kata 2007.

Najlepsze wyniki osiągnęli:
„Pierwszy Krok” – Marta Talarek II miejsce, Kacper Piotrowski III miejsce
Kata do lat 10 – Katarzyna Socha II miejsce,
Kata do lat 12 – Michał Gabryszewski II miejsce, Paulina Litwińczuk IV miejsce,
Kata do lat 14 – Marcelina Grabowska I miejsce, Weronika Krajewska II miejsce, Tomasz Juźków III miejsce,
Kata do lat 16 – Barbara Muzalewska I miejsce, Bogdan Sojka II miejsce, Marta Waczyńska III miejsce, Monika Górzkowska IV miejsce.