XI Zgrupowanie Kadry PFKK

W dniach 14-15 czerwca w Grudziądzu na obiektach MKS „Start” w Grudziądzu odbyło się kolejne Zgrupowanie Konsultacyjne Kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Tym razem w zajęciach oprócz seniorów wzięli udział juniorzy oraz instruktorzy, na co dzień pracujący z zawodnikami.

Treningi odbyły się w trzech sesjach. Podczas treningów skupiono się przede wszystkim na poszerzeniu umiejętności obrony i kontrataku przed uderzeniami oraz sposobami wyprzedzania i stopowania ataku przeciwnika.

Dokonana została ocena umiejętności i braków technicznych poszczególnych zawodników oraz przekazano wskazówki do dalszej pracy w macierzystych Dojo. W sobotę wieczorem zawodnicy mieli możliwość skorzystania z odnowy biologicznej – kąpieli solankowych w basenach Geotermii Grudziądz przy ul. Warszawskiej.

Treningi prowadził trener kadry Artur Wilento 3dan i Shihan Bogusław Jeremicz 5dan.
W zgrupowaniu z naszego klubu uczestniczyli zawodnicy powołani do kadry: Andrzej Poczwardowski 2dan, Sławomir Kłosiński 2dan, Piotr Binkowski 1dan, Marcin Czajkowski 1kyu, Łukasz Jóźwiak 2kyu, Rafał Maciejewski 3kyu.